reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Warner Bros. Discovery - nazwa nowej firmy po połączeniu

dodano: 2021-06-02 11:21 | aktualizacja: 2021-06-02 16:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Discovery/satkurier.pl

Warner Bros. Discovery Warner Bros. Discovery - to nazwa firmy, która powstanie po połączeniu aktywów WarnerMedia i Discovery. - Nazwa ta uhonoruje, uczci i wywyższy najbardziej znane studio kreatywne na świecie z wysokiej jakości światowym dziedzictwem Discovery w zakresie narracji - czytamy w komunikacie Discovery, Inc. Zaprezentowano też logo i hasło nowej firmy: „The stuff that dreams are made of”, będące cytatem z filmu „Sokół maltański”.

Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że AT&T i Discovery oficjalnie ogłosili 17 maja, że osiągnęli porozumienie w sprawie połączenia WarnerMedia z Discovery. Transakcja opiewa na kwotę 43 mld dol. Akcjonariusze AT&T staną się właścicielem 71 proc. udziałów nowo powstałej firmy, a Discovery 29 proc. Oczywiście wymagana jest zgoda odpowiednich organów regulacyjnych. Zamknięcie transakcji miałoby nastąpić w połowie 2022 roku.

Natomiast kilka dni później Discovery, Inc. ogłosił, że David Zaslav będzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego co najmniej do 31 grudnia 2027 roku. Poprzednia umowa obowiązywała do końca 2023 roku. Ma to związek z porozumieniem między AT&T Inc. a Discovery, Inc. dotyczącym połączenia WarnerMedia z Discovery - David Zaslav pokieruje tą nową grupą medialną.
 

Warner Bros. Discovery będzie aspirować do miana najbardziej innowacyjnego, ekscytującego i zabawnego miejsca narracji na świecie - o to właśnie będzie chodziło w firmie. Uwielbiamy nazwę nowej firmy, ponieważ reprezentuje ona połączenie legendarnej stuletniej spuścizny Warner Bros. w zakresie kreatywnego, autentycznego opowiadania historii i podejmowania śmiałego ryzyka, aby ożywić najbardziej niesamowite historie, z globalną marką Discovery, która zawsze jasno skłaniała się do integralności, innowacyjności i inspiracji. Jest tak wiele wspaniałych, kreatywnych i dziennikarskich kultur, które zbudują rodzinę Warner Bros. Discovery. Wierzymy, że będzie to najlepsze i najbardziej ekscytujące miejsce na świecie do opowiadania wielkich, ważnych i wpływowych historii z dowolnego gatunku - i na dowolnej platformie: filmowej, telewizyjnej i streamingowej

- powiedział David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery oraz przyszły dyrektor generalny Warner Bros. Discovery.

Nowa firma Warner Bros. Discovery będzie właścicielem jednej z najobszerniejszych bibliotek treści na świecie z prawie 200 tys. godzin kultowych materiałów. Zgromadzi także ponad 100 marek w jednym globalnym portfolio, w tym: TVN, Eurosport, HBO, Warner Bros., Discovery, DC, CNN, WB Games, Turner Sports, Cartoon Network, HGTV, Food Network, TNT, TBS, Turner Classic Movies, Wizarding World, Adult Swim, Magnolia, TLC, Animal Planet, ID i wiele innych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

99 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...