reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lider TV zawiesza działalność. To koniec?

dodano: 2021-06-04 10:05
autor: RO | źródło: report.az/satkurier.pl

Lider TV Nadająca z Azerbejdżanu komercyjna stacja telewizyjna Lider TV musiała zawiesić działalność. Od 1 czerwca br. stacja nie jest emitowana na satelicie Azerspace-1 (46°E). Przekaz był prowadzony w postaci niezaszyfrowanej (FTA) w silnej wiązce europejskiej.

publika.az (foto)
Lider TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzja została ogłoszona 24 maja br. na posiedzeniu Narodowej Rady ds. Telewizji i Radia Azerbejdżanu (NSTR). Regulator uwzględnił, że upadłość firmy Lider TV və Radio-Azərbaycan została zatwierdzona decyzją sądu. Tym samym jej emisje telewizyjne i radiowe musiały zostać zawieszone z dniem 1 czerwca 2021 roku.

Firma nadawała na podstawie licencji wydanej 19 stycznia 2018 roku.

Stacja telewizyjna Lider TV była kiedyś wyznacznikiem jakości w przestrzeni telewizyjnej Azerbejdżanu, głównie za sprawą dużych formatów rozrywkowych, które przyniosły jej ogromną popularność. Stacja stworzyła krajowe wersje popularnych teleturniejów, takich jak „Milionerzy” czy „Najsłabsze ogniwo”. Ponadto emitowała własne produkcje, jak rozrywkowe show „Mərc şou”, quizy i programy poranne. Od kilku lat borykała się z problemami finansowymi. Jej sytuację pogłębiała obecność silnej konkurencji, w tym kanału ATV, który w późniejszym czasie zaczął być emitowany z nadajników naziemnych w całym kraju. Być może zainwestowanie dobrych pieniędzy mogą przywrócić Lider TV do dawnej świetności.

Lider TV to jedyna z prywatnych stacji z Azerbejdżanu, którą można było oglądać z satelitów Eutelsat Hot Bird na pozycji 13°E. Przekaz zakończyła po wielu latach w 2016 roku, przenosząc się na satelitę krajowego operatora Azerkosmos.

Parametry techniczne Lider TV: (kanał wyłączony)
Azerspace 1 (46°E)
tp. 9K (11,135 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: brak ( FTA )

Źródło: report.az 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...