reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DIGI Slovakia wprowadzi Eurosport 4K

dodano: 2021-06-16 10:46 | aktualizacja: 2021-06-16 15:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: satelitnatv.sk

Eurosport 4K Słowacka platforma DIGI TV jeszcze w tym roku zaoferuje pierwsze stacje telewizyjne w 4K w pakiecie podstawowym. DIGI Slovakia przygotowuje się do wzbogacenia swojej oferty o pierwsze kanały w 4K. Za kilka tygodni będzie to stacja Eurosport 4K, która powinna pojawić się zarówno w usłudze kablowej, jak i satelitarnej. Będzie to jednak tylko tymczasowa dystrybucja podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczynają się 23 lipca, a kończą 8 sierpnia 2021 roku. Jako pierwszy poinformował o tym portal žive.sk. A co z kanałem Eurosport 4K w Polsce?

Eurosport
Eurosport 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według informacji słowackiego portalu SatelitnáTV.sk, kanał Eurosport 4K będzie dostępny dla wszystkich klientów słowackiej platformy DIGI TV w ramach pakietu podstawowego. Warunkiem będzie jednak, aby klienci posiadali już urządzenie z obsługą 4K (HEVC), a także korzystali z jednego z modułów CI CAM. W praktyce oznacza to, że jeśli klienci DIGI TV posiadają już niezbędny sprzęt do odbioru kanałów w 4K i korzystają ze starszego modułu CA z kartą, lub nowszego bez karty, wkrótce będą mogli cieszyć się Eurosportem w 4K, a później innymi kanałami w wysokiej rozdzielczości.

Eurosport 4K będzie nadawany w platformie DIGI TV tylko podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie oznacza to jednak, że operator nie będzie miał w ofercie innych kanałów 4K. Później w ofercie DIGI TV mogą pojawić się kolejny kanał w 4K. Operator platformy chce preferować głównie treści natywne 4K. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie następny kanał.

Użytkownicy usługi satelitarnej DIGI TV z modułami CA mogą odbierać kanały w 4K, korzystając z własnych odbiorników satelitarnych 4K lub telewizorów 4K z gniazdem CI+. W szczególności są to niekodowane stacje z satelity Intelsat 10-02 (0,8°W) z częstotliwości 12,705 GHz. W szczególności są to: HERiTAGE, HOME 4K, Mooz 4K, NASA i WOW 4K. Klienci, którzy używają dekoderów dedykowanych operatora, nie mają do nich dostępu, ponieważ nie obsługują one kanałów w tej rozdzielczości.

Dołączenie Eurosport 4K do kolejnej platformy na Słowacji - bo wcześniej Antik Telecom i Magio Go testowały tę stację - to zastanawiająca sprawa, bo w Polsce nie słychać nic o kanale Eurosport 4K. Czyżby Polska była mało interesującym rynkiem dla takiego kanału? Niemcy podczas Roland Garros oglądali Eurosport 4K na kanale UHD1 by HD+, a już wiadomo, że tak samo będzie podczas IO w Tokio od 23 lipca do 8 sierpnia br.

Źródło: satelitnatv.sk  aktuality.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...