reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serial „Iwan Groźny” i inne nowości w CDA Premium

dodano: 2021-06-17 10:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CDA

Iwan Groźny serial 2020 Rosyjska kinematografia zapisała się w historii kina wielkimi literami. Dziś rosyjskie produkcje filmowe - zarówno te lżejsze gatunkowo, jak i bardziej ambitne - również są docenianie na całym świecie, tak przez widzów, jak i krytyków. W CDA Premium lista rosyjskich filmów jest bogata i stale rośnie. Przedstawiamy kilka nowości z różnych gatunków filmowych.

Iwan Groźny, fot. Rossija 1
Iwan Groźny serial 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Iwan Groźny (2020) - serial

Historyczne produkcje z rozmachem to niewątpliwie mocna strona rosyjskiej kinematografii. Potwierdza to serial „Iwan Groźny”, który niedawno pojawił się w katalogu CDA Premium. Iwan IV Groźny (1530-1584) to chyba najbardziej kontrowersyjna postać w historii Rosji i wielka zagadka zarazem. Za jego panowania tortury i egzekucje były na porządku dziennym, a w swoim okrucieństwie zaszedł tak daleko, że zamordował własnego syna. 8-odcinkowy serial jest próbą zrozumienia krwawej działalności Iwana Groźnego i zajrzenia w mroczny labirynt jego duszy. Bardzo udana produkcja.

Koma (2019)

Ta rosyjska produkcja science-fiction kosztowała 4 mln dolarów. W tak stosunkowo skromnym budżecie, udało się zrobić film na bardzo wysokim poziomie. To udana mieszanka „Incepcji” i „Matrixa”, a więc klasyki kina sci-fi. Na uwagę zasługuje oryginalna fabuła, która idealnie wpisała się w niezłe efekty specjalne. Po tajemniczym wypadku młody mężczyzna odzyskuje świadomość w świecie, który opiera się na wspomnieniach ludzi znajdujących się w głębokiej śpiączce. Film wciąga, daje do myślenia i zachwyca. Bez przemocy, morza krwi i scen seksu.

The Balkan Line (2019)

Po zbombardowaniu Jugosławii przez NATO w 1999 r. armia jugosłowiańska wycofuje się z regionu Kosowa, pozostawiając Serbów na łasce albańskich terrorystów. Zaczynają się rabunki, masowe zabójstwa i handel ludzkimi organami. Kolejny mocny film o Bałkanach, ale z innej perspektywy. Innej niż hollywoodzka. Obraz jest pełen bólu i cierpienia narodu serbskiego, do czego nie jesteśmy w kinie przyzwyczajeni. „The Balkan Line” to bardzo płynna narracja i napięcie budowane do samego końca. Porządnie zrobiony film akcji/wojenny.

Legenda o Kołowracie (2017)

I kolejna dobra rosyjska produkcja historyczna. Ruś, XIII w. Legendarna bitwa, w której siedemnastu wojowników broni swojej ziemi przed armią żołnierzy mongolskiego przywódcy Batu Khana. Wspaniała opowieść oparta na historycznych faktach. „Legenda o Kołowracie” zrobiona jest w hollywoodzkim stylu. Świetne zdjęcia, dobra gra aktorska i dbałość o szczegóły. Film robi wielkie wrażenie.

Wiking (2016)

Ruś Kijowska, koniec X w. Po śmierci ojca młody książę Wikingów Władimir Nowogrodzki zostaje zmuszony do emigracji przez zamarznięte morze. To ucieczka przed zdradzieckim przyrodnim bratem. Piękna, epicka opowieść o Rusi Kijowskiej, jej słowiańskim dziedzictwie i związkach z Wikingami. Znakomita produkcja z pięknymi zdjęciami. Trzeba to zobaczyć.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...