reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnica zawodowa” w kanale TVN7

dodano: 2021-07-05 05:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

TVN „Tajemnica zawodowa” W poniedziałek, 5 lipca br. o godz. 21:00 w telewizji TVN7 wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. polskiego serialu obyczajowego „Tajemnica zawodowa”, którego producentem jest Jake Vision DGA Studio. Występują Magdalena Różczka, Anna Dereszowska, Justyna Zielska, Tamara Arciuch, Antonina Litwniak, Justyna Zielska, Cezary Pazura, Dariusz Biskupski, Andrzej Deskur, Piotr Stramowski i Andrzej Zieliński.

TVN „Tajemnica zawodowa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co wydarzy się w pierwszym odcinku? Rocznica ślubu Julii (w tej roli Magdalena Różczka) i Andrzeja (Cezary Pazura) Żurawskich. Andrzej spóźnia się, trudny poród pacjentki przedłuża się. Tego dnia Julia dostaje raport prywatnego detektywa - dowiaduje się, że mąż zdradza ją z koleżanką z pracy, również lekarką, Kingą (Anna Dereszowska). Detektyw, Paweł Miller (Piotr Stramowski), nie pozostawia jej złudzeń - to nie wygląda na przelotny romans, tylko drugie życie pana doktora, które trwa od dwóch lat. W momencie, gdy Julia dostaje wiadomość o zdradzie, Andrzej zostaje brutalnie napadnięty w szpitalu. Dostaje kilka ciosów nożem. W stanie krytycznym trafia na stół operacyjny, a potem na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM). Nożownikiem okazuje się Dariusz Jóźwiak (Andrzej Deskur), mąż Patrycji, pacjentki, która popełniła samobójstwo po nieudanej operacji przeprowadzonej przez Andrzeja, pozbawiającej ją możliwości posiadania dzieci. O tragiczną śmierć żony Jóźwiak obwinia doktora Żurawskiego. Zaatakował w szale rozpaczy. Nie wiadomo, czy Andrzej przeżyje.

Julia musi odłożyć na bok osobisty żal i stanąć przy rodzinie - mężu i dwóch dorastających córkach, 14-letniej Lenie (Antonina Litwniak) i 16-letniej Pauli (Justyna Zielska), zakochanych w ojcu. Stara się. Zataja prawdę o zdradzie przed dziećmi. Co innego jest teraz ważniejsze. Ojciec Julii, Wiktor (Andrzej Zieliński), właściciel prestiżowej kancelarii adwokackiej w mieście, jest zaszokowany atakiem na zięcia. Od lat nie utrzymuje kontaktów z córką i jej rodziną. Odkąd rozwiódł się z jej matką, Julia nie chce go znać. Teraz Wiktor - poruszony tragedią - impulsywnie oświadcza się swojej wieloletniej partnerce, Monice Litwin (Tamara Arciuch). Monika jest prawniczką, pracuje w kancelarii Wiktora, jednak to połączenie życia prywatnego i zawodowego nie wychodzi jej na dobre. Monika od jakiegoś czasu ma plan usamodzielnienia się, nawet kosztem związku ze starszym od siebie mężczyzną. Ale nie spodziewała się oświadczyn.

Następnego dnia Wiktor dowiaduje się, że Monika została adwokatem nożownika Jóźwiaka i zamierza wnieść pozew cywilny przeciwko Żurawskiemu o zadośćuczynienie z tytułu zerwanych więzi z żoną. Monika chce wykorzystać tę kontrowersyjną i głośną sprawę, żeby wypłynąć jako samodzielny prawnik. I udaje jej się. Wiktor jest wściekły. Wyrzuca ją z pracy. Monika nie zamierza się poddać. Rozpoczyna medialny i sądowy atak na Andrzeja Żurawskiego, mimo że ten leży w śpiączce na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Julia musi bronić rodziny - suma, o którą walczy Monika z Jóźwiakiem jest zawrotna. Sprawa sensacyjna i niejednoznaczna. Żurawska prosi o pomoc najlepszego prawnika, jakiego zna - swojego ojca, Wiktora, którego wspomaga detektyw i przyjaciel - Paweł Miller. Zrozpaczona kochanka Andrzeja, Kinga, jest gotowa zeznawać na jego korzyść. Nie martwi się, że ich romans wyszedł na jaw. Górska czekała, aż będą mogli przestać kłamać, Andrzej rozwiedzie się i będą razem. Julia wie, że sprawa dopiero się zaczyna, a Andrzejowi grozi proces karny. Czy będzie w stanie bronić męża, który tak bardzo ją zawiódł?

Co wydarzy się w drugim odcinku? Andrzej budzi się ze śpiączki. Wciąż jest w niestabilnym stanie - nie można go obciążać. Kinga jest przy nim jako lekarz i zakochana kobieta. Liczy, że nic się nie zmieni. Julia informuje Andrzeja, że wie o romansie z Kingą i zmusza go do udzielenia jej pełnomocnictwa w sprawie Jóźwiaka. Będzie go reprezentować - nie robi tego dla niego, ale dla córek, które o niczym nie wiedzą i potrzebują jej wsparcia. To jest teraz najważniejsze.

Kinga z niechęcią przyjmuje fakt, że Julia zostaje adwokatem męża. Czy naprawdę nic się nie zmieni? Wątpliwości zasiewa w niej Monika Litwin, która poleca się na przyszłość jako prawniczka. Nie wiadomo, jak ta sprawa się rozwinie. A Kinga brała udział w feralnym zabiegu. Choć Górska nie jest w stanie stanąć przeciwko ukochanemu, racjonalne argumenty Moniki nie dają jej spać. Aby wygrać z Moniką i Jóźwiakiem, Julia musi udowodnić, że zadośćuczynienie z tytułu zerwanych więzi nie ma podstaw, bo relacji między Dariuszem a Patrycją nie było. Jednak ich małżeństwo wydaje się idealne, a rozpacz Jóźwiaka, który był zdolny zabić z żalu po śmierci żony - jeszcze bardziej uwiarygadnia roszczenia. Julia zwraca się do jedynej osoby, która może pomóc - do Pawła Millera, specjalisty od wyciągania brudów na ludzi. Miller, któremu kontrpropozycję złożyła właśnie Monika, oczekuje, że Julia podbije ofertę. Żurawska jest pod ścianą. Godzi się na wyśrubowaną stawkę Millera i zaczynają razem pracować nad sprawą. Jednocześnie udaje jej się wpaść na trop wątpliwości co do idealnego małżeństwa Jóźwiaków. Miller ze zdumieniem odkrywa w Julii bystrą i bezkompromisową prawniczkę. A przede wszystkim zaczyna wierzyć, że sprawa jest do wygrania (więcej tutaj).
 
Magdalena Różczka w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Magdalena Różczka w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Magdalena Różczka w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Magdalena Różczka w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Tamara Arciuch w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Tamara Arciuch w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Anna Dereszowska w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Anna Dereszowska w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Anna Dereszowska w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery
Anna Dereszowska w serialu „Tajemnica zawodowa”, foto: TVN Discovery


„Tajemnica zawodowa” - emisja w poniedziałki (od 5 lipca 2021 roku) o godz. 21:00 w TVN7.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...