reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zabezpiecza Premier League, ale we Francji i w Czechach

dodano: 2021-07-08 23:15 | aktualizacja: 2021-07-09 20:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: C+/Premier League/parabola.cz

canal premier league skylink 360px.jpg CANAL+ Group zapewnił sobie wyłączne prawa do piłki nożnej angielskiej Premier League na kolejne 3 sezony, ale nie tam gdzie powinien, czyli w Polsce, bo po 12 latach straci te prawa na rzecz Viaplay. Przedłużenie nastąpiło we Francji, gdy operator płatnej telewizji znajduje się pod presją rządu francuskiego w związku z rzekomą odmową dotrzymania zobowiązania do transmitowania francuskiej piłki nożnej Ligue 1 poprzez umowę licencyjną z beIN Sports. CANAL+ Group zapewnił sobie wyłączne prawa do Premier League dla Czech i Słowacji (dla platformy Skylink), gdzie oferuje usługi płatnej telewizji po przejęciu Grupy M7.

satkurier.pl
premier league skylink canal plus 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ we Francji będzie transmitować 380 meczów Premier League od sezonu 2022/2023 w ramach najnowszej umowy. Mecze będą dostępne w kanałach liniowych CANAL+ oraz w cyfrowym kanale CANAL+ Premier League transmitowanym w ramach oferty MyCanal.

- Jesteśmy szczególnie szczęśliwi, że nabyliśmy wyłączne prawa do transmisji dla Premier League dla CANAL+ we Francji na 3 dodatkowe sezony. Przede wszystkim zachwyci naszych subskrybentów, którzy uważnie śledzą te mistrzostwa. Do 2025 r. będą również korzystać z wyjątkowego doświadczenia z najlepszymi klubami i graczami na świecie na wszystkich ekranach. Od jesieni Premier League zostanie dodana do dwóch najlepszych spotkań z Ligi Mistrzów, najlepszego meczu Ligi Europy, a także Top14, Formuły 1, a nawet MotoGP, nadawanych w całości na CANAL+. I po raz pierwszy nasze partnerstwo z Premier League zostanie rozszerzone na Czechy i Słowację, nowy ważny krok w międzynarodowym strategicznym rozwoju Grupy CANAL+, która obecnie liczy ponad 22 mln abonentów na całym świecie, z czego 14 mln są poza Francją

- powiedział dyrektor generalny CANAL+, Maxime Saada.

- Premier League z przyjemnością kontynuuje naszą wyjątkową współpracę z CANAL+ we Francji i rozszerza naszą wieloletnią współpracę na dwóch nowych rynkach, Czechach i Słowacji, poprzez Grupę M7. CANAL+ konsekwentnie dostarcza wiodące na rynku relacje sportowe, a fani Premier League mogą spodziewać się, że więcej meczów będzie dostępnych na żywo w tych regionach do sezonu 2024/25

– powiedział Paul Molnar, dyrektor ds. mediów Premier League.


Umowa z Premier League pojawia się, gdy CANAL+ znajduje się pod presją rządu francuskiego po tym, jak jego partner beIN Sports nie dokonał płatności należnej z tytułu umowy z francuską ligą zawodową w piłce nożnej (LFP) za prawa do Ligue 2.

Według gazety sportowej L'Équipe, rząd obawia się, że nieuiszczenie przez beIN opłaty początkowej w wysokości 7,5 mln euro za 2 mecze Ligue 2 może zostać powtórzone na początku sierpnia dla Ligue 1. BeIN udzielił CANAL+ sublicencji na 2 mecze, ale ten ostatni powiedział, że nie wyemituje Ligue 1 z powodu odmowy LFP renegocjacji umowy.

Źródło bliskie francuskiemu prezydentowi Emmanuelowi Macronowi przekazało L'Équipe, że rząd jest zaniepokojony postawą CANAL+ i beIN Sports, szczególnie po ich nieudanym postępowaniu prawnym przeciwko LFP w Sądzie Handlowym w Paryżu i przed organem nadzorującym konkurencję, Autorité de la Concurrence. 

Premier League w Czechach i na Słowacji
Transmisje angielskiej Premier League na Słowacji i w Czechach będą mogli oglądać abonenci platformy Skylink oraz internetowej Skylink Live TV. 
Przez wiele lat Premier League była dostępna na Słowacji tylko dla abonentów usług telewizyjnych Slovak Telekom, a później także dla Orange.

Kupując prawa do transmisji do Premier League, CANAL+ wzmacnia swoje ekskluzywne treści dla marki Skylink działającej na rynku czeskim i słowackim, gdzie obecnie posiada 2 kanały: Skylink 7 i CANAL+ Domo

Premier League dla polskich widzów
Ciekawe jak polscy kibice podejdą do oferty Viaplay, bo są mocne protesty przyzwyczajonych do transmisji Bundesligi i Premier League polskich widzów, a tu nagle zwrot. Zresztą podobny zwrot nastąpił na Słowacji (Slovak Telekom -> CANAL+ i Skylink). Viaplay ma nadawać, m.in. mecze Bundesligi i Premier League przez serwis streamingowy, ale już pojawiły się sugestie, że będzie też liniowy kanał Viaplay w Polsce, bo na samym streamingu Viaplay nie będzie w stanie odrobić wydanych pieniędzy na prawa. Wtedy możliwe, że kanał Viaplay pojawi się w polskich platformach i kablówkach.


Źródło: satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...