reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Upał wpływa na odbiór naziemnej telewizji

dodano: 2021-07-10 14:38
autor: RO | źródło: cableman.ru

termometr Anomalie w postaci wysokich wartości temperatury spowodowały słaby odbiór naziemnego sygnału cyfrowego w wielu regionach Rosji i nie tylko, bo dotyczy to także Hiszpanii czy Polski. Technicy z Rosyjskiej Sieci Telewizyjnej i Radiowej RTRS, operatora ogólnokrajowych multipleksów DVB-T/DVB-T2 w Rosji uważają, że problemy mogły powstać z powodu nieprawidłowo dobranej anteny i zalecają wybór anteny odpornej na warunki atmosferyczne.

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W odróżnieniu do nadawania analogowego, w transmisji cyfrowej nie ma zakłóceń, ale przy dużej różnicy temperatur, sygnał może całkowicie zniknąć. Powodem jest to, że przy wahaniach temperatury, użyte komponenty metalowe w antenie zmieniają swoje właściwości, co prowadzi do naruszenia styków, a w konsekwencji... zaniku obrazu. Warto decydować się na anteny markowe z lepsza jakością komponentów, bo to gwarantuje lepszy odbiór w sytuacjach takich anomalii.

Wcześniej informowano, że z powodu intensywnych upałów zaczął zanikać sygnał cyfrowy w Czelabińsku, na Uralu w Rosji. Problemy z sygnałem zaobserwowano w obwodzie tiumeńskim w azjatyckiej części kraju, a także w wielu innych regionach.

Rosja od wielu tygodni zmaga się z wyjątkowo dużą falą upałów.
Wysokie wartości, przekraczające nawet 35 stopni Celsjusza są notowane w zachodniej części Rosji i północnej Syberii. W mieście Wierchojańsk w Republice Jakucji odnotowano 20 czerwca aż 38°C. To wyjątkowo dużo jak na region nazywany „północnym biegunem zimna''. Ogólnie na Syberii meteorolodzy obserwują w tym roku temperatury o co najmniej 10°C przekraczające normy o tej porze roku.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...