reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Już prawie 7 mln telewizorów 4K w Hiszpanii

dodano: 2021-07-18 11:25 | aktualizacja: 2021-07-18 11:55
autor: RO | źródło: uhdspain.com

4k-logo-tv-360px.jpg W Hiszpanii sprzedano już blisko 7 mln odbiorników telewizyjnych UHD (4K), z których prawie milion sprzedano w zeszłym roku, twierdzi José María Vázquez, dyrektor ds. produktu i jakości firmy Vestel Ibérica i członek stowarzyszenia UHD Spain.

Seria telewizorów Philips Performance


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 15 czerwca 2021 UHD Spain nadaje treści 4K jednocześnie za pośrednictwem satelity, naziemnej telewizji cyfrowej i Internetu.

Vestel, jeden z partnerów założycielskich stowarzyszenia UHD Spain, jest międzynarodową firmą technologiczną z Turcji, która produkuje i dystrybuuje telewizory marek JVC, Hitachi i Toshiba oraz eksportuje produkty na 149 rynków pod wiodącymi markami japońskimi i europejskimi.

Pandemia i izolacja ludności od 2020 roku doprowadziły do wzrostu sprzedaży telewizorów i wydatków na rozrywkę domową na całym świecie.

Wzrost konsumpcji telewizji w zeszłym roku, spowodowany restrykcjami sanitarnymi i dłuższym przebywaniem w domu, a także w tym roku dzięki wydarzeniom sportowym, takim jak Euro 2020, przyczynił się do dużego popytu na ekrany wielkiego formatu i w konsekwencji dał ogromne możliwości, że skomercjalizowane odbiorniki mogą odbierać sygnał UHD. 

Źródło: uhdspain.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...