reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koncertowy finał „Antyfestu Antyradia 2021”

dodano: 2021-07-24 09:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Eurozet

Antyradio Zespoły Batna, Mindfak, Punched Orange, Symptone i Topinambur to tegoroczni finaliści „Antyfestu Antyradia”. Przed nimi finałowy koncert, na którym zagrają u boku Pidżamy Porno i Dziwnej Wiosny. Wydarzenie Antyradia (Eurozet/Agora) odbędzie się w niedzielę, 25 lipca br. na Letniej Scenie Progresji w Warszawie (wejście od godz. 15:00, start o godz. 16:00). Całość będzie transmitowana na antenie Antyradia.

Antyradio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W finale kapele zaprezentują swoje koncertowe umiejętności. Tego samego dnia zwycięzcę wyłoni jury, obradujące w składzie: Marcin Bąkiewicz (dyrektor muzyczny Antyradia), Wiesław Weiss (redaktor naczelny magazynu „Teraz Rock”), Marek Laskowski (prezes klubu Progresja) oraz Andrzej Puczyński (muzyk, producent i prezes zarządu Związku Producentów Audio-Video ZPAV). Całość będzie transmitowana na antenie Antyradia. Wejście na koncert możliwe będzie wyłącznie na bezpłatne zaproszenia. Nagrodami w tym roku są: statuetka „Złotej Kosy”, występ na 27. „Pol'and'Rock Festivalu”, nagranie profesjonalnej płyty w Izabelin Studio oraz promocja na antenie Antyradia.

O finalistach (opisy za nadawcą) - zespół Batna powstał z początkiem 2020 roku. Jego muzycy pochodzą z Jastrzębia-Zdroju. Grają prosty, bezkompromisowy rock z elementami metalowych pazurów. Mindfak to żagańsko-wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza groove i thrash metalu. Po wcześniejszych rotacjach skład nie zmienia się od 2016 roku. Punched Orange jest grupą młodych muzyków ze Śląska, grających szeroko pojęty rock alternatywny. W obecnym składzie występują około 2 lata, jednak ich początki sięgają 2015 roku. Ich muzyka to solidna dawka pozytywnej energii. Symptone pochodzi z Rzeszowa i działa od 2019 roku. Różnorodne gusta i inspiracje członków zespołu tworzą jedną, mocną kompozycję, która ociera się o gatunki grunge, punk rock i nu-metal. Topinambur to kapela złożona z grupy przyjaciół, których połączyło jedno miasto - Sanok. Tworzą muzykę z pogranicza rocka progresywnego i noise-u, z elementami etnicznymi i elektronicznymi.

Do 13. edycji konkursu zgłosiły się 244 zespoły rockowe z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji Antyradia. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym. - „Antyfest Antyradia” to olbrzymia szansa dla mało znanych artystów grających muzykę gitarową na pokazanie własnej twórczości szerokiej publiczności - zapewnia nadawca. W minionych edycjach przeglądu organizowanego przez Antyradio wzięło udział ponad 3 tys. kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Dotychczasowymi zwycięzcami byli: Vintage (w roku 2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016), Dream Atlas (2017), Curcuma (2018), Bruklin (2019) oraz GraVity Off (2020).

„Antyfest Antyradia” - transmisja w niedzielę, 25 lipca 2021 roku o godz. 16:00 w Antyradiu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...