reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy właściciel platformy Bulsatcom

dodano: 2021-08-09 19:00 | aktualizacja: 2021-08-09 19:12
autor: RO | źródło: capital.bg

Bulsatcom Największy, bułgarski dostawca płatnej telewizji satelitarnej Bulsatcom ma nowego właściciela. Jak podaje powołujący się na trzy niezależne źródła portal capital.bg, nowym właścicielem został Spas Rusev. Inwestorzy chcą sprzedać Bulsatcom, ponieważ wierzyciele i fundusze starają się odzyskać długi od 1-2 lat.

http://infoobzor.net/wp-content/uploads/2014/10/Bulsatcom.jpg
Bulsatcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rusev złożył najwyższą ofertę, wynoszącą ponad 120-130 mln euro, a jego rywalem był inny kandydat - właściciel Telenor Bulgaria, PPF Group. Obie oferty miały zbliżoną wartość, a zwycięzcę wybrano ze względu na warunki szybkiej zapłaty kwoty.

Sprzedaż następuje po tym, jak akcjonariusze, kilka funduszy i banków, ostatecznie zdecydowali się na wyjście z inwestycji. Inwestorami Bulsatcomu są fundusze BlackRock i Blantyre Capital, Bułgarski Bank Rozwoju, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, fundusz Integral i dyrektor generalny Bulsatcom, Plamen Genchev.

Dzięki najlepszej ofercie, Spas Rusev otrzyma wkrótce największego dostawcę telewizji w kraju z około 650 tys. abonentami i kolejnymi 170 tys. klientami stacjonarnego Internetu i 1300 pracownikami. W 2020 r. firma odnotowała przychody w wysokości 163 mln lewów w porównaniu do 193 mln lewów rok wcześniej przy stracie 22,6 mln lewów (131 mln lewów w 2019 r.). Zadłużenia krótkoterminowe wobec banków i funduszy wynoszą 152 mln lewów.

W ostatnich latach firma przeszła restrukturyzację finansową z powodu ogromnych długów, a następnie inwestorzy wybrali nowego prezesa, którego zadaniem była naprawa biznesu i zatrzymanie odpływu abonentów. Uruchomiono m.in. nowe usługi i kanały, a także przywrócono HBO.

Platforma Bulsatcom korzysta z satelity Hellas Sat 3 (39°E), a swoje kanały szyfruje w systemach BulCrypt, Conax i Nagra MA.

Źródło: capital.bg 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...