reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania i dron we wrześniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-08-12 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD We wrześniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Hitler kontra Stalin”, „Starożytna apokalipsa”, „II wojna światowa z drona” i „Narodziny Hiszpanii”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Hitler kontra Stalin” („Hitler vs Stalin”)
emisja: w sobotę, 4 września br. o 21:00

Adolf Hitler i Józef Stalin to dwóch najokrutniejszych dyktatorów XX wieku. Chociaż nigdy się nie spotkali, ich relacje miały kluczowy wpływ na bieg współczesnej historii. Jakie mieli o sobie zdanie? Jak na siebie wpływali? Ten dwuczęściowy dokument przedstawia najnowsze informacje na temat tej najbardziej niechlubnej relacji XX wieku. - Paktem Ribbentrop - Mołotow Józef Stalin i Adolf Hitler rozwiązali sprawy z pozoru nierozwiązywalne. W tym celu musieli przesyłać sygnały przez zaufanych agentów i uważać, czy z któryś z nich nie blefuje. W końcu stawili czoła faktom - tylko współpraca zapewni im sukces - czytamy w opisie.

„Starożytna apokalipsa” („Ancient Apocalypse”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 21:00

Każdy kontynent ma swoje ruiny - miejsca, w których jedynie kamienie opowiadają historie o upadłych cywilizacjach. Wciąż jednak pojawiają się te same pytania - dlaczego coś tak potężnego mogło zniknąć? Dlaczego cywilizacje upadają? W tej serii widzowie towarzyszą archeologom, którzy w ruinach w różnych zakątkach świata poszukują przyczyn zaginięcia największych cywilizacji w historii. Niektóre z nich padły ofiarą katastrof naturalnych, które zmiotły całe społeczności z powierzchni ziemi. - To niezwykle pouczająca lekcja historii - zapowiada nadawca.

„II wojna światowa z drona” („World War II By Drone - Scanning The Evidence”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 13 września br.) o 22:00

W tej serii programów historycy i eksperci wojskowi wykorzystują nowatorskie technologie dronowe, aby po raz kolejny zbadać miejsca największych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Niewiele jest takich miejsc w Europie i na świecie, które uchroniły się przed brutalnością wojennych działań, od gęstych lasów w Polsce po przezroczyste wody Morza Śródziemnego. W każdym z tych zakątków wciąż widoczne są ślady tego strasznego konfliktu. Mogą to być opuszczone wsie, zniszczone wojną budynki, wraki statków i samolotów. To smutne pamiątki, które mają przypominać kolejnym pokoleniom o cenie, którą świat musiał zapłacić za swoją wolność.

„Narodziny Hiszpanii” („The Making of Spain”)
emisja: od niedzieli, 19 września br. o 19:55

W tej trzyczęściowej serii programów Simon Sebag Montefiore wyrusza w podróż, podczas której przybliży dwa tysiące lat historii Hiszpanii. W pierwszym odcinku prześledzi pierwsze lata państwa, kiedy Hiszpania była najpierw małą prowincją Kartaginy, a potem najbardziej pożądaną rzymską kolonią aż po rządy muzułmanów i Kalifat Kordoby. Simon Sebag Montefiore odwiedzi Cadiz, Gibraltar i Sevillę. Popłynie małą łodzią na zapomnianą wyspę Santa Petri, na której w III wieku p.n.e. pojawił się Hannibal.
 
Simon Sebag Montefiore w programie „Narodziny Hiszpanii”, foto: BBC Studios
Simon Sebag Montefiore w programie „Narodziny Hiszpanii”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...