reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania i dron we wrześniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-08-12 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD We wrześniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Hitler kontra Stalin”, „Starożytna apokalipsa”, „II wojna światowa z drona” i „Narodziny Hiszpanii”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Hitler kontra Stalin” („Hitler vs Stalin”)
emisja: w sobotę, 4 września br. o 21:00

Adolf Hitler i Józef Stalin to dwóch najokrutniejszych dyktatorów XX wieku. Chociaż nigdy się nie spotkali, ich relacje miały kluczowy wpływ na bieg współczesnej historii. Jakie mieli o sobie zdanie? Jak na siebie wpływali? Ten dwuczęściowy dokument przedstawia najnowsze informacje na temat tej najbardziej niechlubnej relacji XX wieku. - Paktem Ribbentrop - Mołotow Józef Stalin i Adolf Hitler rozwiązali sprawy z pozoru nierozwiązywalne. W tym celu musieli przesyłać sygnały przez zaufanych agentów i uważać, czy z któryś z nich nie blefuje. W końcu stawili czoła faktom - tylko współpraca zapewni im sukces - czytamy w opisie.

„Starożytna apokalipsa” („Ancient Apocalypse”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 21:00

Każdy kontynent ma swoje ruiny - miejsca, w których jedynie kamienie opowiadają historie o upadłych cywilizacjach. Wciąż jednak pojawiają się te same pytania - dlaczego coś tak potężnego mogło zniknąć? Dlaczego cywilizacje upadają? W tej serii widzowie towarzyszą archeologom, którzy w ruinach w różnych zakątkach świata poszukują przyczyn zaginięcia największych cywilizacji w historii. Niektóre z nich padły ofiarą katastrof naturalnych, które zmiotły całe społeczności z powierzchni ziemi. - To niezwykle pouczająca lekcja historii - zapowiada nadawca.

„II wojna światowa z drona” („World War II By Drone - Scanning The Evidence”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 13 września br.) o 22:00

W tej serii programów historycy i eksperci wojskowi wykorzystują nowatorskie technologie dronowe, aby po raz kolejny zbadać miejsca największych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Niewiele jest takich miejsc w Europie i na świecie, które uchroniły się przed brutalnością wojennych działań, od gęstych lasów w Polsce po przezroczyste wody Morza Śródziemnego. W każdym z tych zakątków wciąż widoczne są ślady tego strasznego konfliktu. Mogą to być opuszczone wsie, zniszczone wojną budynki, wraki statków i samolotów. To smutne pamiątki, które mają przypominać kolejnym pokoleniom o cenie, którą świat musiał zapłacić za swoją wolność.

„Narodziny Hiszpanii” („The Making of Spain”)
emisja: od niedzieli, 19 września br. o 19:55

W tej trzyczęściowej serii programów Simon Sebag Montefiore wyrusza w podróż, podczas której przybliży dwa tysiące lat historii Hiszpanii. W pierwszym odcinku prześledzi pierwsze lata państwa, kiedy Hiszpania była najpierw małą prowincją Kartaginy, a potem najbardziej pożądaną rzymską kolonią aż po rządy muzułmanów i Kalifat Kordoby. Simon Sebag Montefiore odwiedzi Cadiz, Gibraltar i Sevillę. Popłynie małą łodzią na zapomnianą wyspę Santa Petri, na której w III wieku p.n.e. pojawił się Hannibal.
 
Simon Sebag Montefiore w programie „Narodziny Hiszpanii”, foto: BBC Studios
Simon Sebag Montefiore w programie „Narodziny Hiszpanii”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...