reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Czarny Młyn” - film TFP w kinach

dodano: 2021-08-27 02:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Dystrybucja Mówi Serwis/satkurier.pl

Dystrybucja Mówi Serwis „Czarny Młyn” Od piątku, 27 sierpnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Czarny Młyn”. Producentem filmu jest TFP, koproducentami są Heliograf, Rio De Post, Studio Produkcyjne Orka, Studio Cafe Ole i Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, dystrybutorem Dystrybucja Mówi Serwis, a wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Magdalena Nieć, Magdalena Różańska, Patrycja Durska, Katarzyna Galica, Olga Kalicka, Jagoda Pietruszkówna, Oliwia Brochocka-Zagumny, Oliwia Ogorzelska, Pola Galica-Galoch, Iwo Wiciński, Borys Wiciński, Mateusz Winek, Michał Lupa, Krzysztof Kiersznowski, Michał Rolnicki, Marcin Dorociński i Janusz Chabior.

Dystrybucja Mówi Serwis „Czarny Młyn”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Czarny Młyn” to tworzony z wielkim rozmachem film przygodowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”. Oprócz fantastycznych aktorów młodzieżowych, w filmie wzięli udział m.in. Magdalena Nieć, Marcin Dorociński i Janusz Chabior.

Iwo (w tej roli Iwo Wiciński) i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela (Pola Galica-Galoch) wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować ich na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Natalię (Oliwia Ogorzelska) i Piotra (Borys Wiciński), między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

Reżyserem filmu jest Mariusz Palej, autorkami scenariusza są Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek, a za zdjęcia odpowiadał Wojciech Węgrzyn. W obsadzie znaleźli się Magdalena Nieć, Magdalena Różańska, Patrycja Durska, Katarzyna Galica, Olga Kalicka, Jagoda Pietruszkówna, Oliwia Brochocka-Zagumny, Oliwia Ogorzelska, Pola Galica-Galoch, Iwo Wiciński, Borys Wiciński, Mateusz Winek, Michał Lupa, Krzysztof Kiersznowski, Michał Rolnicki, Marcin Dorociński i Janusz Chabior.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Borys Wiciński, Oliwia Ogorzelska, Iwo Wiciński i Michał Lupa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Czarny Młyn”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis
Borys Wiciński, Oliwia Ogorzelska, Iwo Wiciński i Michał Lupa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Czarny Młyn”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...