reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Taniec i filmy w październiku w SundanceTV

dodano: 2021-09-16 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W październiku br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Alive and Kicking”, „Peter i jego farma”, „Look Back in Angus”, „The Delinquent Season” i „Szczęściarz”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Alive and Kicking” („Alive and Kicking”)
reżyseria: Susan Glatzer
emisja: w piątek, 1 października br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, dzięki dokumentowi „Alive and Kicking” widzowie mogą zajrzeć do świata współczesnego tańca swingowego. Jest to wnikliwe, ale i intymne spojrzenie, jednocześnie rzucające światło na problemy nurtujące dzisiejsze społeczeństwo. Niezależnie od tego, z jakimi trudnościami tancerze borykają się w swoim życiu, w trakcie swingowania przepełnia ich radość, entuzjazm, a czasem nawet zawroty głowy. W swojej istocie, swing sprowadza się do pogoni za szczęściem. Większość ludzi myśli o tym uczuciu jak o biernej emocji, która przychodzi lub nie: jeśli zdarzy się coś dobrego, będę szczęśliwy. Jednak wszyscy jesteśmy w stanie odczuwać radość - nawet w najgorszych okolicznościach, jeśli tylko uświadomimy sobie, że szczęście istnieje w nas samych.

„Peter i jego farma” („Peter and the Farm”)
reżyseria: Tony Stone
emisja: w piątek, 8 października br. o 22:00

Peter Dunning jest dumnym właścicielem farmy Mile Hill, położonej w Vermont na 80 malowniczych hektarach. Podczas 38 sezonów uprawy tej ziemi gospodarstwo było świadkiem pojawiania się i odchodzenia trzech żon i czworga dzieci, pozostawiając Peterowi jedynie zwierzęta i wspomnienia. Przybycie ekipy filmowej sprawia, że mężczyzna musi zmierzyć się ze swoją historią i dziedzictwem, przekazać ciężko zdobytą wiedzę rolniczą, nawet jeśli wątpi w sens pracy, którą ma wykonywać aż do śmierci. Nękany alkoholizmem i żalem balansuje między radością a rozpaczą, często sugerując filmowcom popełnienie samobójstwa i wykorzystanie go jako środka narracyjnego. Peter jest aktorem na scenie, której zbudowanie zajęło mu większość życia, a teraz grożącej zawaleniem. Jak zapowiada nadawca, dokument jest jednocześnie pocztówką z raju, ale i przestrogą na nasze czasy. Ukazuje również potencjalną energię ludzkiego życia, tę wykorzystaną, jak i tę zmarnowaną.

„Look Back in Angus” („Look Back in Angus”)
reżyseria: Franck Ribière i Vérane Frédiani
emisja: w środę, 20 października br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, dokument opowiada niezwykłą i fascynującą historię tego, jak mała, czarna, szkocka krowa zdominowała świat wołowiny i stała się globalną marką - numerem jeden wśród najlepszych ras, słynących z niezrównanej jakości mięsa na steki. Jest to zaskakująca historia, która przygląda się szkockiej diasporze na przestrzeni ostatnich trzech stuleci i zabiera widzów w podróż od gór i dolin Szkocji, przez Atlantyk i Amerykę Północną, aż po równiny Argentyny. Film przedstawia również zagadnienie dominacji genetycznej pokazując, w jaki sposób starożytne geny szkockiego bydła znalazły się w odległych od siebie rasach żyjących w Nowej Zelandii czy Japonii. W dokumencie prezentowany jest również wkład szkockiego bydła w kulturę - muzykę, pieśni, sztukę i oczywiście w dziedzictwo kulinarne. Wszędzie tam historia bydła Angus jest obecna, choć mało zrozumiana i rzadko uznawana. Po podniesieniu rangi tej rasy, która dała światu wysokiej jakości mięso, twórcy dokumentu starają się traktować ją z należytym szacunkiem.

„The Delinquent Season” („The Delinquent Season”)
reżyseria: Mark O’Rowe, występują: Catherine Walker, Eva Birthistle, Andrew Scott i Cillian Murphy
emisja: w piątek, 22 października br. o 22:00

„The Delinquent Season” to dramat, którego akcja toczy się wokół dwóch par - Jima i Danielle oraz Yvonne i Chrisa, mieszkających na przedmieściach Dublina. Oba małżeństwa wydają się być szczęśliwe, aż do momentu, gdy dochodzi do kłótni w jednym z nich. Na obu pozornie idealnych związkach zaczynają się pojawiać rysy. Jest to film o miłości, pożądaniu i relacjach małżeńskich, który stawia pytanie o to, jak dobrze znamy siebie nawzajem.

„Szczęściarz” („Lucky”)
reżyseria: John Carroll Lynch, występują: Harry Dean Stanton, Ron Livingston, Ed Begley Jr, Tom Skerritt i David Lynch
emisja: w sobotę, 30 października br. o 22:00

Film śledzi duchową podróż 90-letniego ateisty oraz osobliwych postaci zamieszkujących pustynne miasteczko. Zawzięty i niezależny Lucky, którzy przeżył wszystkich swoich rówieśników i wypalił więcej niż cała reszta, znajduje się u progu życia. Zostaje zmuszony do podróży w poszukiwaniu samego siebie, prowadzącej do tego, co tak często jest nieosiągalne: oświecenia. Jak zapowiada nadawca, ten debiut reżyserski aktora Johna Carrolla Lyncha to jednocześnie list miłosny do życia i kariery Harry'ego Deana Stantona (to jeden z ostatnich filmów, w których zagrał), a także medytacja nad śmiertelnością, samotnością, duchowością i więziami międzyludzkimi.
 
Bohaterowie filmu „Alive and Kicking”, foto: AMC Networks International
Bohaterowie filmu „Alive and Kicking”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...