reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RAI przełączy 9 kanałów do MPEG-4 w DVB-T [wideo]

dodano: 2021-09-21 17:49 | aktualizacja: 2021-09-21 18:22
autor: RO | źródło: digital-news.it

RAI kanały Włoski nadawca publiczny RAI rezygnuje z kodeka MPEG-2 dla 9 kanałów tematycznych w DVB-T, ale wszystkie pozostaną tymczasowo widoczne dla posiadaczy telewizorów bądź odbiorników HD. Jak przewidziano w nowym planie działania, 20 października br. rozpoczyna się przejście do standardu naziemnej telewizji cyfrowej nowszej generacji, co ma bezpośredni wpływ na użytkowników.

Włochy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z kampanią informacyjną wprowadzoną przez RAI, 20 października br. dla 9 kanałów tematycznych zmieni się obecnie używana kompresja wideo MPEG-2 na MPEG-4.

Zmiana dotknie kanały Rai 4, Rai 5, Rai Movie, Rai Yoyo, Rai Sport+ HD, Rai Storia, Rai Gulp, Rai Premium i Rai Scuola. Nadal wszystkie pozostaną w standardzie DVB-T. Zmiana jest przygotowaniem do zwolnienia pasma częstotliwości 700 MHz na potrzeby usług mobilnych 5G.

Na razie nie będzie zmian dla trzech flagowych kanałów (Rai 1, Rai 2, Rai 3) oraz informacyjnego Rai News 24, co oznacza, że odbiór będzie możliwy na dowolnym urządzeniu DVB-T / MPEG-2 (ale jeszcze przez jakiś czas).

Przed wdrożeniem kolejnego etapu, zostanie podana nowa data wyłączenia wszystkich sygnałów w DVB-T/MPEG-2 na poziomie krajowym. Jednak widzowie naziemnej telewizji we Włoszech mogą już teraz przygotowywać się na przyszłość, przechodząc na urządzenia kompatybilne z DVB-T2 /HEVC, które we Włoszech są w sprzedaży od grudnia 2018 roku.


Źródło: digital-news.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...