reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spacecom ma nowego właściciela

dodano: 2021-10-12 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Spacecom/satkurier.pl

4iG Spacecom Amos Spacecom, dostawca usług satelitarnych i właściciel-operator floty satelitarnej AMOS, i Hungaro DigiTel Kft. (wspólne przedsięwzięcie 4iG Plc. - 75 proc. i Antenna Hungária Zrt. - 25 proc.), podpisali umowę, w ramach której węgierski operator telekomunikacyjny nabywa większościowy pakiet udziałów (51 proc.) w Spacecom w drodze prywatnej emisji akcji. Transakcja o wartości 68 mln dol. stanowi 50 proc. premii w stosunku do średniej ceny 2,6 dol. za akcję z ostatnich 6 miesięcy notowań giełdy w Tel Awiwie.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Realizacja transakcji jest uzależniona od zgody akcjonariuszy Spacecom, zezwoleń regulacyjnych - w tym izraelskiego Ministerstwo Komunikacji, oraz innych stron trzecich, które mają podpisane umowy z firmą Spacecom.
 

To ekscytujące, ważne i znaczące ogłoszenie. Prawdziwy dowód ich zaufania do Spacecom, w tym do realizacji naszych strategicznych planów ewoluowania od dostawcy pojemności satelitarnej do dostawcy usług komunikacyjnych oferującego usługi zarządzane, usługi typu end-to-end oraz dostarczanie zaawansowanych rozwiązań w łańcuchu wartości komunikacji, takich jak projekty pod klucz, planowanie, wdrażanie i eksploatacja sieci łączności satelitarnej. Wejście 4iG, wraz z inwestycją finansową w firmę, znacznie poprawi jej stan i oczekuje się, że zwiększy wartość firmy dla akcjonariuszy

- powiedział Dan Zajicek, dyrektor generalny Spacecom.

Sfinalizowanie transakcji potencjalnie wzmocni działalność Spacecom w Europie Środkowo-Wschodniej i umożliwi dodatkowe synergie ze spółkami z Grupy 4iG.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...