reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajemnice w listopadzie w Polsat Viasat History

dodano: 2021-10-12 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W listopadzie br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Ofiary wikingów”, „Skarby cywilizacji indyjskiej”, „II wojna światowa: piekło na Ziemi”, „Tajemnice zaginionej Arki” i „Złoto Priama” oraz pasmo „Ludzie, którzy tworzyli historię”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Ludzie, którzy tworzyli historię”:
emisja: codziennie (od 1 listopada br.) o 18:45
Imperatorzy, carowie, prezydenci, królowe: wielkie postacie znane nam z kart podręczników historii, czczone przez jednych, ostro krytykowane przez innych. Czasy ich władzy to okresy wzlotów i upadków, czyny dobroci i akty straszliwego zła. Kochani i nienawidzeni. Jak zapowiada nadawca, każdego wieczoru widzowie przyjrzą się bliżej jednej z postaci, które tworzyły historię. Poznają ich pochodzenie, największe sukcesy i porażki, upadek ich rządów i spuściznę.

„Ofiary wikingów” („Victims of the Vikings”)
emisja: w poniedziałek, 1 listopada br. o 21:00

Wikingowie zapisali się na kartach historii jako nieustraszeni odkrywcy i zdobywcy. Do dziś są czczeni jako bohaterowie, ale czy słusznie? Wszystkie mity i legendy o odwadze i awanturniczym duchu wikingów zdają się przesłaniać ciemną stronę ich sukcesu. Cywilizacja wikingów opierała się na handlu ludźmi i niewolnictwie - to właśnie pozwoliło im na ekspansję. Dlaczego wikingowie polowali na ludzi, kim były ich ofiary, jaką rolę odgrywali niewolnicy w ich społeczności, jaki los czekał ich jeńców, jak zorganizowany był handel niewolnikami, jak rozwijał się i jaki miał wpływ na średniowieczną Europę?

„Skarby cywilizacji indyjskiej” („Treasures of the Indus”)
emisja: od niedzieli, 7 listopada br. o 19:55

Subkontynent indyjski - romantyczny, daleki i tajemniczy. Od równin Pakistanu po podnóże Himalajów, od północnych Indii i Radżastanu po Tamilnadu na południu - ten rozległy tygiel różnorodnych cywilizacji, religii, kultur i wspaniałych krajobrazów był także miejscem rozkwitu sztuki. Jak zapowiada nadawca, trzy odcinki serii przybliżą widzom historię subkontynentu indyjskiego poprzez ukazanie skarbów trzech bardzo różnych ludów, miejsc i dynastii, które ukształtowały współczesne Indie i nie tylko. Poznają cywilizację doliny Indusu, Tamilnadu - krainę świątyń - oraz Państwo Wielkich Mogołów. Ten program to połączenie filmu podróżniczego z opowieścią o historii i sztuce. A wszystko to na tle zachwycających krajobrazów Indii i Pakistanu.

„II wojna światowa: piekło na Ziemi” (WWII: Hell on Earth”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 8 listopada br.) o 22:00

Statystyki są porażające - liczbę żołnierzy, którzy stracili życie, szacuje się na 21-25 milionów, liczbę ofiar cywilnych na 50-55 milionów. Po raz pierwszy w historii wojen znacznie więcej ofiar zginęło poza polami bitew niż na nich. Jak zapowiada nadawca, program ukazuje historię II wojny światowej z perspektywy, która uznaje te przytłaczające fakty i pozwala spojrzeć na wojnę przede wszystkim jako na ludzkie doświadczenie. W ośmiu odcinkach serii widzowie będą śledzić chronologię wojny - pierwszy odcinek kończy się słowami Winstona Churchilla, premiera Wielkiej Brytanii: „Bitwa o Francję dobiegła końca". Widzowie poznają historię niemieckiej inwazji na Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, ataku na Pearl Harbor, punktów zwrotnych w 1942 roku, oblężenia Stalingradu, powstania drugiego frontu, a także dowiedzą się, jak wyglądał koniec wojny w Europie i jakie były jej następstwa.

„Tajemnice zaginionej Arki” („Secrets of the Lost Ark”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 15 listopada br.) o 21:00

Arka Przymierza - święta złota skrzynia zbudowana przez Mojżesza według dokładnych planów i z konkretnych materiałów opisanych w „Biblii” - jest prawdopodobnie najbardziej znanym i najważniejszym biblijnym artefaktem w historii. Wiemy, że była przechowywana w Świątyni Salomona w Jerozolimie, w miejscu znanym jako „Święte Świętych". Kiedy armia rzymska zdobyła miasto w 70 r. n.e., inne relikwie, które były przechowywane obok niej, zostały zabrane i wystawione na widok publiczny w Rzymie, ale nie wiadomo, co się stało z samą Arką Przymierza. Autorzy serii szukają odpowiedzi w najbardziej niezwykłych miejscach na terenie całej Ziemi Świętej i okolicznych krajów.

„Złoto Priama” („The Odyssey of Priam's Gold”)
emisja: w niedzielę, 28 listopada br. o 21:00

Jak zapowiada nadawca, od równin Troadu po podziemia niemieckiego bunkra i mroczne piwnice największego muzeum w Moskwie - widzowie śledzić będą prawdziwą, trwającą ponad trzy tysiąclecia odyseję skarbu Priama, króla Troi. W tej niezwykłej wędrówce pomogą widzom Homer, ale także zamożny biznesmen Heinrich Schliemann.
 
Sona Datta w programie „Skarby cywilizacji indyjskiej”, foto: BBC Studios
Sona Datta w programie „Skarby cywilizacji indyjskiej”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...