reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Niepamięć” w kanale Cinemax

dodano: 2021-10-13 02:52 | aktualizacja: 2021-10-13 08:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Niepamięć” W poniedziałek, 18 października br. o godz. 20:00 w kanale Cinemax wyemitowany zostanie premierowo polsko-grecko-słoweński film „Niepamięć”. Producentami filmu są Lava Films, Boo Productions i Perfo Production, koproducentem DI Factory, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a polskim dystrybutorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Reżyserem jest Christos Nikou, autorami scenariusza są Christos Nikou i Stavros Raptis, a zdjęć Bartosz Świniarski. W obsadzie znaleźli się Sofia Georgovasili, Anna Kalaitzidou, Argyris Bakirtzis, Kostas Laskos i Aris Servetalis.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Niepamięć”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas pandemii ludzie muszą mierzyć się ze skutkami nagłej amnezji. Aris (w tej roli Aris Servetalis), mężczyzna w średnim wieku, trafia na leczenie, którego celem jest pomoc pacjentom w budowaniu nowej tożsamości.

Świat ogarnięty jest pandemią wirusa, który wywołuje u ludzi nagłą amnezję. Aris, mężczyzna w średnim wieku, dołącza do programu, którego celem jest pomoc pacjentom w budowaniu nowej tożsamości. Dostaje on zadanie codziennego nagrywania się, aby mógł tworzyć nowe wspomnienia i dokumentować je przed kamerą. Powoli wraca do zwykłego życia i spotyka Annę (Sofia Georgovasili), która również jest w trakcie rekonwalescencji.

Jak zapowiada nadawca, za pomocą surrealistycznych obrazów grecki scenarzysta i reżyser, Christos Nikou, snuje refleksyjną opowieść o pamięci, tożsamości i stracie, badając jednocześnie, jak społeczeństwo może poradzić sobie z nieodwracalną w skutkach epidemią. Czy gatunek ludzki jest jedynie sumą obrazów, które kompiluje i wyświetla, czy też jest czymś bogatszym i głębszym (więcej tutaj)?

Dodajmy, iż film „Niepamięć” pojawił się w kinach w piątek, 25 czerwca 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Aris Servetalis na plakacie promującym kinową emisję filmu „Niepamięć”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Aris Servetalis na plakacie promującym kinową emisję filmu „Niepamięć”, foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty


„Niepamięć” - emisja w poniedziałek, 18 października 2021 roku o godz. 20:00 w kanale Cinemax.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...