reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zamknięcie telewizji Nessma i Radio Coran

dodano: 2021-10-28 21:04
autor: RO | źródło: telesatellite.com/middle-east-online.com

Nessma Live Członek Niezależnej Wysokiej Komisji ds. Komunikacji Audiowizualnej (HAICA), Hichem Snoussi, ogłosił zamknięcie kanałów telewizyjnych Nessma i Radia Coran. Sprzęt obu mediów został skonfiskowany. Na kanale Nessma jest pokazywany czarny ekran, a Radio Świętego Koranu nie jest w eterze.

https://www.telesatellite.com/actu/58845-fermeture-de-nessma-tv-et-de-radio-coran.html
Nessma Live


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnia transmisja Nessma News na YouTube została zrealizowana 26 października br.. W komentarzach do programu można przeczytać komentarze widzów (np. z Algierii) z pytaniem o powrót stacji na ekrany. Pytania na razie zostają bez odpowiedzi.

Nessma, Hannibal i Zitouna TV muszą zapłacić po 50 tys. dinarów za dalsze nadawanie swoich programów bez licencji, wbrew postanowieniom wydanego dekretu. HAICA przypomniał, że nakazał dla trzech kanałów zaprzestać wszelkiej działalności do czasu, jak ich sytuacja zostanie uregulowana od 11 sierpnia 2021 roku.

Stacje krytykowały prezydenta Kaisa Saieda, który w lipcu przejął władzę wykonawczą w posunięciu, które jego przeciwnicy określają jako zamach stanu. HAICA również na początku tego miesiąca zamknęła Zaytounę, która również była nielicencjonowana i krytyczna wobec Saieda. Stacja telewizyjna Nessma i religijna stacja radiowa Quran Kareem działały od lat bez licencji, irytując media, które postrzegały je jako nielegalne narzędzia wywierania wpływu politycznego.

Pirackie radio "Świętego Koranu" (Quran Kareem) również musi zapłacić taką samą kwotę z tych samych powodów, o których mowa wyżej. Należy zauważyć, że regulator HAICA wygrał w czerwcu odwołanie od Saïda Jaziri, właściciela rozgłośni radiowej. Ten ostatni złożył w kwietniu skargę przeciwko organowi za "kradzież i usiłowanie zabójstwa" w reakcji na przejęcie sprzętu radiowego przez HAICA w marcu.

Nessma to kanał telewizyjny, który jest bardzo popularny w krajach Maghrebu, głównie dzięki ofercie programowej. W ofercie stacji informacje, sport, programy studyjne, seriale, filmy i programy rozrywkowe. W Europie stację można było odbierać w przekazie SCPC z satelity Eutelsat 10A (10°E) na częstotliwości 12,534 GHz, pol. V (SR: 1515, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK).

Źródło: telesatellite.com  middle-east-online.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...