reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-27 - 2022-05-28

PGE Ekstraliga: 70 meczów w nSport+ i Eleven Sports

dodano: 2021-11-09 12:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: speedwayekstraliga.pl/satkurier.pl

PGE Ekstraliga PGE Ekstraligi w sezonie 2022 doczeka się nowego formatu rozgrywania fazy finałowej. Tym samym zwiększy się liczba meczów, które będą transmitowane na antenach nSport+ i Eleven Sports. CANAL+ posiada prawa do transmisji PGE Ekstraligi w latach 2022-2025, natomiast dzięki sublicencji, Eleven Sports będzie pokazywać na zasadzie wyłączności po dwa mecze (3. i 4. wyboru) w każdej z 14 rund fazy zasadniczej oraz wybrane mecze fazy finałowej. Finał będzie można oglądać wyłącznie w nSport+.

speedwayekstraliga.pl
PGE Ekstraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sezonie 2022 do rundy finałowej awansuje 6 zespołów, a nie 4, jak to było do tej pory. Oznaczać to będzie, że w systemie rozgrywek pojawią się tzw. mecze ćwierćfinałowe. Zmierzą się w nich zespoły w następującej konfiguracji:
  • 1. zespół w tabeli vs 6. zespół w tabeli
  • 2. zespół w tabeli vs 5. zespół w tabeli
  • 3. zespół w tabeli vs 4. zespół w tabeli

Do półfinałów awansują trzej zwycięzcy ćwierćfinałów oraz jedna drużyna, która przegrała dwumecz, jednak uzyskała najlepszy bilans punktów meczowych lub w następnej kolejności biegowych. Przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

Półfinałowe zmagania to mecze zwycięskiej drużyny w ćwierćfinałach z przegraną z najlepszym bilansem (tzw. lucky loser) oraz drugiego zespołu z trzecim w tej fazie. W tym przypadku awans do finału PGE Ekstraligi uzyskają triumfatorzy półfinałów, a pokonani zmierzą się w spotkaniach o 3. miejsce.
 
Źródło: speedwayekstraliga.pl

Łącznie kibice obejrzą 70 meczów

Faza zasadnicza pozostanie bez zmian i będzie liczyć 14 rund (mecz i rewanż). To daje 56 transmitowanych spotkań na tym etapie rozgrywek. Ćwierćfinały, półfinały oraz finały i spotkania o 3. miejsce to kolejne 14 meczów. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na żywo w nSport+ i Eleven Sports. Sezon 2022 rozpocznie się prawdopodobnie w kwietniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...