reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Spice Girls: rewolucja Girl Power” w BBC Lifestyle

dodano: 2022-01-04 11:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: BBC

Spice Girls: rewolucja Girl Power Historia pięciu młodych kobiet, które podbiły świat muzyki lat 90. XX wieku, choć same dopiero wkraczały w dorosłość. Ten trzyczęściowy dokument wykracza daleko poza popkulturę - to krytyczne spojrzenie na świat sterowany przez mężczyzn, świat władzy i wpływów. To dość mroczna opowieść o pieniądzach, mizoginii, samotności na świeczniku, walce o uczciwą krytykę i odrobinę prywatności w świetle reflektorów. „Spice Girls: rewolucja Girl Power” od 14 stycznia w BBC Lifestyle.

BBC
Spice Girls: rewolucja Girl Power


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1997. Wielka Brytania. Spice Girls są wszędzie.
Grupa odnosi sukcesy w kraju i na świecie, zdobywa pierwsze miejsca list przebojów w 35 państwach. Dziewczyny stają się ikonami popkultury i ambasadorami Wielkiej Brytanii. Swoim talentem, ale też przebojowością i młodzieńczą arogancją oczarowują nawet księcia Karola i Nelsona Mandelę. Mówią, co myślą, walczą o swoje, nie boją się wyrażać stanowczych opinii o wszechobecnym seksizmie. Rozpoczynają rewolucję Girl Power, dając przykład kolejnym pokoleniom kobiet. Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

Za kulisami wyczerpane i zmagające się z zaburzeniami odżywiania, każdego dnia mierzą się z okrutną krytyką, jakiej wcześniej nie doświadczyły. Podejmują walkę o szacunek i równe traktowanie, o utrzymanie przyjaźni mimo nieporozumień, o normalność, którą z dnia na dzień odebrała im sława i zainteresowanie mediów.

Dokąd zaprowadzi je nagła życiowa zmiana, jaka przyszła wraz z popularnością Spice Girls? Jedna zbuduje imperium mody, zostanie miliarderką i wspólnie z mężem celebrytą zostaną najczęściej fotografowaną parą swoich czasów. Pozostałe odejdą w cień, wybierając macierzyństwo lub walcząc o solową karierę. Cztery z nich ponownie się spotkają, czy uda im się zaistnieć 20 lat później?

„Spice Girls: rewolucja Girl Power” to niezwykła opowieść o pięciu wizjach kobiecości i celebracji „girl power”, historia dorastania w centrum uwagi mediów oraz prawdziwych kosztów bogactwa i światowej sławy.

Spice Girls: rewolucja Girl Power
Od piątku, 14 stycznia o godz. 21:00 na kanale BBC Lifestyle.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...