reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sezon dokumentalny” w lutym w SundanceTV

dodano: 2022-01-23 23:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W lutym br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom w ramach pasma „Sezon dokumentalny” takie filmy jak „When the Storm Fades”, „Ocalić nosorożce”, „Pharma Bro” i „The Notorious Mr. Bout”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2022 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Sezon dokumentalny”:
emisja: w czwartki (od 3 lutego br.) o 22:00
W lutym br. w ramach pasma „Sezon dokumentalny” kanał SundanceTV pokaże cztery filmy dokumentalne. Jak zapowiada nadawca, autentyczne historie, prawdziwi bohaterowie i wyjątkowe emocje pojawią się w każdy czwartek, od 3 lutego br. o godzinie 22:00.

„Sezon dokumentalny”:
„When the Storm Fades” („When the Storm Fades”)
reżyseria: Sean Devlin, występują: Kayla Lorette, Aaron Read, Nilda Pablo, Abner Pablo, Lovely Pablo i Arnel Pablo
emisja: w czwartek, 3 lutego br. o 22:00

Łączący w sobie dramat i komedię dokument „When the Storm Fades” opowiada o skutkach jednego z najsilniejszych tajfunów, jakiego kiedykolwiek doświadczyła nasza planeta - tajfunu Haiyan. W filmie występują ci, którzy przetrwali katastrofę. To rodzina Pablo, która wspólnie z kanadyjskimi komikami odtwarza swoje wspomnienia - są to sceny ukazujące ich cichą walkę o powrót do normalności. Perypetie rodziny przeplatają się z historią dwójki młodych kanadyjskich wolontariuszy, którzy starają się odegrać znaczącą rolę przy naprawie zniszczeń po tajfunie. Uczą się różnicy między pomaganiem na pokaz, a byciem naprawdę pomocnym. W role wolontariuszy wcielają się nagrodzeni kanadyjską nagrodą „Comedy Award” improwizatorzy Kayla Lorette i Aaron Read. Aby zachować autentyzm w odtwarzanych scenach, prawie wszystkie dialogi zostały zaimprowizowane.

„Sezon dokumentalny”:
„Ocalić nosorożce” („The Last Animals”)
reżyseria: Kate Brooks
emisja: w czwartek, 10 lutego br. o 22:00

W poruszającym i dającym do myślenia exposé na temat niedostatecznie nagłośnionego kryzysu fotografka wojenna, Kate Brooks, kieruje swój obiektyw ze stref konfliktów, które zwykle pokazywała, na inny rodzaj masowej zbrodni - zabijania afrykańskich słoni i nosorożców. W przeddzień całkowitego wyginięcia znikomej już populacji nosorożca północnego, Kate Brooks przedstawia niezliczone czynniki przyczyniające się do obecnej epidemii niezwykle skutecznych kłusowniczych i przemytniczych syndykatów, rysując zaskakujące powiązania między nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami, kartelami narkotykowymi, międzynarodowym terroryzmem i bezpieczeństwem granic.

„Sezon dokumentalny”:
„Pharma Bro” („Pharma Bro”)
reżyseria: Brent Hodge
emisja: w czwartek, 17 lutego br. o 22:00

Historia Martina Shkreliego, potentata farmaceutycznego, znanego z podniesienia z dnia na dzień ceny leku na AIDS o 5500 proc., zakupu jedynego egzemplarza albumu Wu-Tang Clan za 2 miliony dolarów i otrzymania wyroku za oszustwa związane z papierami wartościowymi. Historia mężczyzny znanego jako Pharma Bro, demaskuje XXI-wieczny rozwój subkultury „bro” i internetowego trollingu, opowiadając jednocześnie klasyczną amerykańską historię o oszustwie, chciwości i chęci dopasowania się do otoczenia. Jak zapowiada nadawca, dzięki niezliczonym transmisjom, wywiadom, materiałom prasowym i scenom z udziałem Martina Shkreliego, widzowie poznają różne oblicza Pharma Bro i dowiedzą się, co pozwoliło mu osiągnąć status najbardziej znienawidzonego człowieka w Ameryce, a także jakie luki prawne pomogły mu w realizacji jego działań.

„Sezon dokumentalny”:
„The Notorious Mr. Bout” („The Notorious Mr. Bout”)
reżyseria: Tony Gerber i Maxim Pozdorovkin
emisja: w czwartek, 24 lutego br. o 22:00

Viktor Bout był rosyjskim przedsiębiorcą, spekulantem wojennym, magnatem lotniczym, przemytnikiem broni i, co najdziwniejsze, filmowcem amatorem. W 2008 roku Viktor Bout został zatrzymany pod zarzutem spiskowania w celu zabicia Amerykanów. Jednak nawet wówczas, trzy dni przed aresztowaniem, Viktor Bout nie przestawał kręcić filmów, dokumentując życie spędzone w szarych strefach prawa międzynarodowego. Jak zapowiada nadawca, okrzyknięty Handlarzem Śmierci i sportretowany przez Nicolasa Cage'a w filmie „Pan życia i śmierci”, Viktor Bout może słusznie być nazwanym „najsłynniejszym handlarzem bronią na świecie”. Dokument „The Notorious Mr. Bout” przedstawia życie człowieka osławionego legendą, ale mało zrozumiałego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...