reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rafał Ogrodnik przechodzi do globalnych struktur Discovery

dodano: 2022-01-30 18:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVN Grupa Discovery

Rafał Ogrodnik Wichowski TVN Grupa Discovery group 360px 1 lutego nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery. Rafał Ogrodnik, dotychczasowy dyrektor finansowy i operacyjny (CFO i COO) TVN Grupa Discovery będzie pełnił w globalnych strukturach firmy funkcję SVP Global Integration - Finance. W swojej nowej roli zajmie się planowaniem i przygotowaniami do zapowiadanej integracji Discovery z Warner Media w obszarze finansów. Do zarządu TVN Grupa Discovery dołączy Jarosław Wichowski, który zastąpi Rafała Ogrodnika w roli CFO i COO firmy. 

TVN Grupa Discovery
Rafał Ogrodnik Wichowski TVN Grupa Discovery group 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rafał Ogrodnik, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu oraz dyrektora finansowego i operacyjnego TVN Grupa Discovery, będzie od lutego zajmował w globalnych strukturach Discovery stanowisko SVP Global Integration - Finance. W nowej roli będzie nadzorował zapowiadane połączenie firmy z Warner Media od strony finansowej. 

W strukturach TVN Grupa Discovery, w roli CFO i COO zastąpi go Jarosław Wichowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowywanie i wdrażanie polityki budżetowej, funkcje operacyjne oraz wsparcie biznesu. Wejdzie również w skład zarządu TVN S.A. 

- Serdecznie gratuluję Rafałowi objęcia przez niego funkcji SVP Global Integration - Finance w Discovery, którą będzie pełnił w ramach przygotowań do zapowiadanej integracji. To w pełni zasłużone wyróżnienie i wyraz uznania dla wspaniałej pracy, którą wykonał dla firmy w okresie ostatnich 8 lat. Jestem przekonana, że świetnie sprawdzi się w nowej roli. Przed nami kolejne plany i wyzwania. Od zawsze wiemy, że naszą prawdziwą siłą są ludzie – dlatego jestem także bardzo szczęśliwa mogąc powitać Jarosława na pokładzie TVN Grupa Discovery. Jarek dołącza do nas w ekscytującym momencie – rynek mediów i my jako organizacja rozwijamy się i zmieniamy w coraz szybszym tempie. Cieszymy się więc, że tak doświadczony ekspert zasili nasze szeregi

– powiedziała Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.  

- Praca w Discovery, najpierw w roli CFO regionalnego, a potem CFO i COO TVN Grupa Discovery, to niesamowita podróż przez fascynujący i coraz szybciej zmieniający się świat mediów. Proces budowania pozycji rynkowej naszej firmy w Polsce i regionie wiązał się z licznymi wyzwaniami strategicznymi, biznesowymi i leadershipowymi. Jestem wdzięczny Discovery za możliwość podjęcia nowego wyzwania. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że dołączę do globalnego zespołu projektowego, którego zadaniem będzie stworzenie nowego gracza na rynku mediowym - firmy Warner Bros Discovery. Dziękując wszystkim za wspólne lata pracy w TVN Grupa Discovery, chciałbym podkreślić, że jestem dumny z możliwości współpracy z tak wspaniałym zespołem i uczestniczenia w prowadzeniu i budowaniu tej wyjątkowej firmy.

- powiedział Rafał Ogrodnik.   

- TVN Grupa Discovery ma ugruntowaną pozycję lidera – na przestrzeni blisko 25 lat istnienia odegrała kluczową rolę w rozwoju rynku mediów. Z przyjemnością dołączam do zespołu zarządzającego – mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie zawodowe, zdobyte na przestrzeni ponad dwóch dekad, będą wsparciem i wartością dodaną w procesie realizacji założeń firmy

– dodał Jarosław Wichowski.  


Rafał Ogrodnik dołączył do Discovery w lutym 2014 roku.
Zajmował stanowisko CFO w Discovery Networks dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, będącego częścią Discovery Communications. W tej roli był odpowiedzialny za pełne spektrum finansowego zarządzania regionem, planowanie biznesowe a także za kluczowe kwestie operacyjne. Po połączeniu Discovery z TVN wszedł do zarządu TVN Grupa Discovery pełniąc rolę CFO i COO grupy. Uprzednio zajmował podobne stanowiska w innych międzynarodowych firmach, takich jak Avon Cosmetics Europe, Sandoz Polska i British-American Tobacco. 

W swojej karierze Rafał Ogrodnik skupiał się na wsparciu komercyjnych aspektów działalności organizacji, zarządzał procesami reorganizacji modeli biznesowych, fuzjami i znaczącymi projektami inwestycyjnymi. Posiada kwalifikacje zawodowe instytutu CIMA, uznane globalnie kwalifikacje finansowe dla biznesu oraz tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Jarosław Wichowski przed dołączeniem do TVN Grupa Discovery pracował w PwC Polska na stanowisku Chief Operating Officer, gdzie zajmował się sprawami operacyjnymi i wsparciem biznesu. Wcześniej, przez blisko dwadzieścia lat, był związany z firmami koncernu PepsiCo – w Polsce, Europie Centralnej i Wschodniej oraz USA – gdzie był odpowiedzialny za wszelkie aspekty zarządzania finansami. Przez ponad 10 lat pełnił funkcję CFO. Był również liderem i partnerem biznesowym, sprawującym pieczę nad planowaniem strategicznym, rozwojem biznesu, M&A, projektami transformacyjnymi, integracyjnymi i optymalizacyjnymi oraz wdrażaniem systemów wspierających biznes. Doświadczenie międzynarodowe zdobył podczas blisko 11 lat spędzonych za granicą na Węgrzech i w USA. 

Karierę zawodową rozpoczynał w dziale audytu firmy Coopers & Lybrand (obecnie PwC), gdzie zdobył dogłębne doświadczenie finansowe oraz uzyskał uznane międzynarodowo uprawnienia biegłego rewidenta organizacji ACCA. Jarosław Wichowski uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, studiował także na Uniwersytecie w Birmingham oraz ukończył International Executive Programme na INSEAD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...