reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja wykluczona przez EBU z „Eurowizji 2022”

dodano: 2022-02-28 09:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: European Broadcasting Union/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2022” W związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę, Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) poinformowała, że żaden rosyjski zespół nie weźmie udziału w organizowanym przez nią „Konkursie Piosenki Eurowizji 2022”, który ma się odbyć w dniach 10-14 maja br. w Turynie, we Włoszech. W Polsce widowisko to pokazują kanały należącej do Europejskiej Unii Nadawców TVP. Nasz kraj ma reprezentować Krystian Ochman, wyłoniony w ramach koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2022”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- EBU ogłosiła, że ​​żaden rosyjski zespół nie weźmie udziału w tegorocznym „Konkursie Piosenki Eurowizji”. Zarząd EBU podjął decyzję na podstawie dzisiejszej (w piątek, 25 lutego br.) rekomendacji organu zarządzającego „Konkursem Piosenki Eurowizji”, Grupy Referencyjnej, w oparciu o regulamin imprezy i wartości EBU. Zalecenie Grupy Referencyjnej zostało również poparte przez Komitet ds. Telewizji EBU. Decyzja jest wyrazem obaw, że w świetle bezprecedensowego kryzysu na Ukrainie uwzględnienie rosyjskiego zgłoszenia w tegorocznym konkursie naraziłoby konkurencję na szwank. Przed podjęciem tej decyzji EBU poświęciła trochę czasu na przeprowadzenie szerokich konsultacji wśród swoich członków. EBU jest apolityczną organizacją członkowską zrzeszającą nadawców zaangażowanych w przestrzeganie wartości służby publicznej. Pozostajemy oddani ochronie wartości konkursu kulturalnego, który promuje międzynarodową wymianę i zrozumienie, jednoczy publiczność, celebruje różnorodność poprzez muzykę i jednoczy Europę na jednej scenie - czytamy w oświadczeniu Europejskiej Unii Nadawców.

66. „Konkurs Piosenki Eurowizji” odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 roku w Turynie, w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour) (więcej tutaj).

„Konkurs Piosenki Eurowizji 2022” - transmisje od wtorku, 10 maja 2022 roku w kanałach TVP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Signal ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Signal ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 849 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...