reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio RMF Ukraina z drugą częstotliwością

dodano: 2022-03-08 12:23 | aktualizacja: 2022-03-08 15:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa RMF

RMF Ukraina W poniedziałek, 7 marca wieczorem RMF Ukraina uruchomiło drugi po Przemyślu nadajnik – w Hrubieszowie, tuż obok przejścia granicznego w Zosinie. Dzięki temu stacja dociera do uchodźców przekraczających granicę polsko-ukraińską nie tylko w województwie podkarpackim, lecz także lubelskim. Radia RMF Ukraina w Hrubieszowie można słuchać na częstotliwości 93,3 FM.

Grupa RMF
RMF Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadajnik w Hrubieszowie został uruchomiony w niecały tydzień od startu stacji RMF Ukraina.
 

- Nowa częstotliwość została dobrana, a nadajnik uruchomiony w błyskawicznym tempie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz spółki Emitel - podkreśla Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia, wchodzącej w skład Grupy RMF.

RMF Ukraina zostało uruchomione przez Grupę RMF w środę, 2 marca po zaledwie 30 godzinach przygotowywań. Pierwszym miastem, w którym można było usłyszeć program stacji był Przemyśl, gdzie radio nadaje na 98,6 FM. Rozgłośni można też już słuchać w internecie na www.ukraina.rmf.pl i na platformie RMFon.pl.

RMF Ukraina jest radiem adresowanym do uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie. W programie nadawane są przez całą dobę specjalne serwisy informacyjne, w których podawane są po ukraińsku i po angielsku ważne i przydatne informacje dla uchodźców m.in. o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy.

W radiu RMF Ukraina nie ma reklam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...