reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio RMF Ukraina z drugą częstotliwością

dodano: 2022-03-08 12:23 | aktualizacja: 2022-03-08 15:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa RMF

RMF Ukraina W poniedziałek, 7 marca wieczorem RMF Ukraina uruchomiło drugi po Przemyślu nadajnik – w Hrubieszowie, tuż obok przejścia granicznego w Zosinie. Dzięki temu stacja dociera do uchodźców przekraczających granicę polsko-ukraińską nie tylko w województwie podkarpackim, lecz także lubelskim. Radia RMF Ukraina w Hrubieszowie można słuchać na częstotliwości 93,3 FM.

Grupa RMF
RMF Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadajnik w Hrubieszowie został uruchomiony w niecały tydzień od startu stacji RMF Ukraina.
 

- Nowa częstotliwość została dobrana, a nadajnik uruchomiony w błyskawicznym tempie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz spółki Emitel - podkreśla Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia, wchodzącej w skład Grupy RMF.

RMF Ukraina zostało uruchomione przez Grupę RMF w środę, 2 marca po zaledwie 30 godzinach przygotowywań. Pierwszym miastem, w którym można było usłyszeć program stacji był Przemyśl, gdzie radio nadaje na 98,6 FM. Rozgłośni można też już słuchać w internecie na www.ukraina.rmf.pl i na platformie RMFon.pl.

RMF Ukraina jest radiem adresowanym do uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie. W programie nadawane są przez całą dobę specjalne serwisy informacyjne, w których podawane są po ukraińsku i po angielsku ważne i przydatne informacje dla uchodźców m.in. o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy.

W radiu RMF Ukraina nie ma reklam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...