reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC: programy poświęcone sytuacji związanej z wojną w Ukrainie

dodano: 2022-03-14 23:38
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

TVP ABC 2 solidarni z ukraina 360px Telewizja Polska w trosce o najmłodszych mieszkańców Ukrainy opracowała ukraińskie wersje językowe znanych i lubianych przez polskie dzieci bajek „Zagadki zwierzogromadki” i program „Halo Halo!”, a już niebawem „Licz na Wiktora”. Trwają intensywne prace nad przygotowaniem kolejnych tytułów, informuje nadawca. Oprócz emisji na kanale TVP ABC 2 o godz.: 6:00, 12:00 i 18:00, wszystkie opracowane w języku ukraińskim bajki i programy są sukcesywnie publikowane w specjalnej zakładce na stronie TVP ABC pod tym linkiem oraz w serwisie TVP VOD.

Ludmiłek i Wiadomirek w „Studiu ABC” / TVP
Studio ABC Wiadomirek Ludmiłek TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z myślą o dzieciach i rodzicach w Polsce, antena zaprasza też na audycje i programy poświęcone sytuacji związanej z wojną w Ukrainie. „Studio ABC”, „Rozmowy na dwie głowy”, „e-MOCje” oraz „Moda na Rodzinę” będą odpowiadały na trudne pytania.

Audycje wyemitowane zostaną w najbliższych dniach na antenie TVP ABC, natomiast po emisji będą dostępne w serwisie TVP VOD oraz na stronie TVP ABC w zakładce „Porady ABC” pod tym linkiem.

„Studio ABC” przygotowało dwa specjalne integracyjne odcinki poświęcone Ukrainie. Odcinki, wraz z Wiadomirkiem, poprowadzi jego kuzyn zza wschodniej granicy – niebieski Ludmiłek, który zdradzi wiele ciekawostek na temat swojego kraju. Dzieci dowiedzą się co to za kraj, gdzie leży, jakie ma tradycje, co niezwykłego można tam zobaczyć i jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Polską a Ukrainą. Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć już we wtorek, 15 marca o godz. 15:30. Dostępny jest także na TVP VOD.

„Rozmowy na dwie głowy” mają pomóc oswoić się dzieciom z trudnymi emocjami. W każdym odcinku jedna ze znanych z anteny TVP ABC postaci będzie zadawała pytania związane ze swoimi uczuciami, lękami, dylematami. Czego boi się Figu? Za czym tęskni Bzyk? Co denerwuje Wiewióra, a co trapi Margolcię? Na wszystkie te pytania odpowiadać będą Marta Chodorowska i Rafał Szajłko.

W programie „e-MOCje” swoimi przemyśleniami podzieli się młodzież, a eksperci podpowiedzą, jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie. Odcinki wyemitowane zostaną 15, 22 i 29 marca o godz. 22:10.

Z myślą o rodzicach TVP ABC przygotowało specjalną wersję programu „e-MOCje”. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę dorosłym także trudno radzić sobie z niepokojem, napięciem, obawami. Nie zawsze potrafimy być wsparciem dla własnych dzieci, nie wiemy jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie. Piotr Bajtlik porozmawia z psycholog dr Aleksandrą Piotrowską, która udzieli wskazówek rodzicom. Powstały cztery odcinki, które będą emitowane o godz. 21:55, codziennie od 14 do 23 marca oraz 29 i 30 marca.

W specjalnym odcinku „Mody na Rodzinę” Ewa Pietrzak porozmawia z psychologiem i psychoterapeutą Markiem Figielą o sposobach budowania poczucia bezpieczeństwa całej rodziny, szczególnie dzieci. Sabina Zalewska opowie, jaki wpływ na wychowanie dzieci ma wolontariat i dlaczego warto zachęcać do tego, aby pomagać potrzebującym. Nie zabraknie też felietonu na temat aktualnych działań edukacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych, jakie organizowane są specjalnie dla ukraińskich dzieci.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...