reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lena na Bałkanach”- nowy cykl w TVP Dokument

dodano: 2022-03-17 11:31
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP

TVP Dokument TVP Dokument zaprasza widzów na premierę nowego 10-odocinkowego cyklu dokumentalno-podróżniczego pt. „Lena na Bałkanach”. W roli gospodyni programu i przewodniczki po Półwyspie Bałkańskim wystąpi Lena Urbańska, blogerka i podróżniczka. Premierowy odcinek cyklu w niedzielę, 20 marca o godz. 18:00 w TVP Dokument.

„Lena na Bałkanach” w TVP Dokument
Lena na Bałkanach TVP Dokument


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Widzowie TVP Dokument, wspólnie z prowadzącą program, odkryją najciekawsze zakątki Półwyspu Bałkańskiego i wyruszą w podróż po bogatym świecie bałkańskich obyczajów ludowych.
 

– TVP Dokument to stacja, dla której priorytetem jest ukazywanie świata takim, jaki jest, w sposób atrakcyjny i różnorodny. „Lena na Bałkanach” to idealny przykład tego, co chcemy pokazywać naszym widzom. To będzie naprawdę niezwykła podróż po fascynującym regionie Europy. Będzie wiele pięknych widoków, ciekawych historii i niezwykłych spotkań. Jestem przekonany, że ta produkcja zdobędzie uznanie w oczach widzów, którzy zechcą poznawać Bałkany razem z Leną – zapowiada Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

Z Leną Urbańską odwiedzimy mieszkańców najciekawszych regionów Półwyspu Bałkańskiego, przyjrzymy się ich kulturze, zwyczajom i tradycji. Zgłębimy religię i poznamy burzliwą historię Bałkanów. W każdym odcinku będziemy gościć ludzi zwykłych i niezwykłych. W trakcie podróży posłuchamy muzyki podczas słynnego Festiwalu Trębaczy w Guczy, doświadczymy mistyki romskich rytuałów i poznamy ich niezwykłą genezę. Nie zabraknie przy tym pięknych krajobrazów, unikalnych dzieł architektury oraz przysmaków bałkańskiej kuchni. Ważnym elementem cyklu będą spotkania z najciekawszymi osobowościami lokalnej kultury m.in. z Emirem Kusturicą.

Swoją przygodę z Leną rozpoczniemy w Albanii, gdzie Adriatyk graniczy z Morzem Jońskim. Pierwszym celem wyprawy będzie wyspa Sazan, na której znajduje się opuszczona baza wojskowa – tajemnicze wymarłe miasto.

Premierowy odcinek nowego cyklu „Lena na Bałkanach” w niedzielę, 20 marca o godz. 18:00 w TVP Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...