reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Save Ukraine - #StopWar” - koncert w stacjach TVP

dodano: 2022-03-26 00:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Save Ukraine - #StopWar” W niedzielę, 27 marca br. o godz. 17:30 w kanałach TVP1 i TVP Polonia wyemitowany zostanie premierowo charytatywny koncert „Save Ukraine - #StopWar”. Wystąpią Masha Efrosinina, Rusłana Łyżyczko, Susana Alimiwna Dżamaładinowa „Jamala”, Alona Olehiwna Sawarenko „Alyona Alyona”, Neta Barzilaj „Netta”, Timur Miroshnychenko, Dmytro Serhijowicz Monatyk „Monatik”, Craig David, Salvador Sobral, Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Dakha Brakha, The Hardkiss i Go_A. Dodajmy, że to kolejny koncert charytatywny dla Ukrainy w kanałach TVP. Wcześniej, w niedzielę, 27 lutego br., Telewizja Polska zorganizowała koncert zatytułowany „Solidarni z Ukrainą” (TVS).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Save Ukraine - #StopWar”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraina już od miesiąca stawia czoło agresji Rosji i jej nieludzkiej wojnie, skutecznie broniąc przed wrogiem nie tylko swój kraj, lecz także całą Europę. Świat nie pozostaje obojętny wobec tragedii Ukraińców i wspomaga ich najpotrzebniejszym wsparciem. Wyjątkowym wydarzeniem związanym z pomocą Ukrainie i jej mieszkańcom będzie zakrojony na globalną skalę charytatywny telewizyjny maraton koncertowy zatytułowany „Save Ukraine - #StopWar”. Nadawcą koncertu będzie Telewizja Polska. Koncert ma na celu dalszą konsolidację społeczności międzynarodowej w przeciwstawianiu się rosyjskiej agresji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka funduszy na rzecz pomocy Ukrainie.

Celem „Save Ukraine - #Stop War” jest dotarcie do milionów ludzi na całym świecie, aby pomóc Ukraińcom przeżyć wojnę i ją wygrać. Charytatywny telewizyjny maraton koncertowy odbędzie się w niedzielę, 27 marca br. o godzinie 17:30 (godzina 18:30 czasu kijowskiego). Będzie to transmisja główna nadawana w języku angielskim przez TVP, która później zostanie retransmitowana w innych 20 krajach Europy i świata, znajdujących się w odmiennych strefach czasowych. Koncert będzie można również obejrzeć na ekranach w specjalnie utworzonych strefach na głównych placach miast Europy, na platformach streamingowych i w mediach społecznościowych. Wydarzeniu towarzyszą hasła: „#StopWarInUkraine”, „#stoprussia”, „#NoFlyZoneUA”, „#CloseTheSky” i „#StandWithUkraine”.

W koncercie, który potrwa dwie godziny, wezmą udział muzycy, artyści, działacze społeczni, liderzy opinii, aktorzy, sportowcy oraz wolontariusze z całego świata - wszystko po to, by wesprzeć Ukrainę i jej mieszkańców. Wśród zaproszonych gości są: Neta Barzilaj „Netta”, Craig David, Salvador Sobral, Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim i inni. W koncercie wezmą udział także ukraińscy artyści: Rusłana Łyżyczko, Susana Alimiwna Dżamaładinowa „Jamala”, Alona Olehiwna Sawarenko „Alyona Alyona”, Dmytro Serhijowicz Monatyk „Monatik”, Dakha Brakha, The Hardkiss i Go_A. Gospodarzami wydarzenia będą Masha Efrosinina i Timur Miroshnychenko.

Koncertowi będzie towarzyszyć zbiórka funduszy na rzecz poszkodowanych wojną i polepszenia sytuacji związanej z kryzysem humanitarnym w Ukrainie. Fundusze zebrane przed, podczas i po wydarzeniu trafią na oficjalne konta NBU Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy i zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb żywnościowych, zakwaterowanie dla osób, które opuściły swoje domy z powodu działań wojennych, zaspokojenie potrzeb związanych z zapewnieniem odzieży, zaopatrzeniem w leki, udzielaniem jednorazowej pomocy finansowej i innej pomocy związanej z priorytetowymi potrzebami życiowymi.

Dla publiczności z całego świata transmisja będzie dostępna na kanale YouTube 1+1 media 1+1 i w telewizjach 1+1 International, ICTV Ukraine, Inter+, Ukraina 24 i innych. W Ukrainie koncert będzie emitowany przez nadawców m.in. takich jak 1+1, ICTV, STB, 2+2, Ukraina, Inter, Rada, UA: Pershyi, dodatkowo: TET, Nowy, M1, NTN i K1, a także platformy Kyivstar TV, wideo 1+1, YouTV, Megogo, Oll.tv, Sweet.tv, Volia.

Maraton koncertowy „Save Ukraine - #StopWar” jest realizowany przez media ukraińskie: 1+1 Media, zespół Atlas Festival i przy wsparciu narodowego operatora telefonii komórkowej Kyivstar, Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy. Inicjatorami pomysłu projektu są Atlas Festival i Kyivstar.

- Cała społeczność medialna Ukrainy skupia się na kluczowych zadaniach - aby przekazać całemu cywilizowanemu światu, że Ukraina jest tarczą broniącą Europę przed Rosją, że potrzebujemy wsparcia i zamknięcia nieba nad naszym krajem. Że mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym i Ukraina bardzo potrzebuje pomocy. Mówimy dziś o tym głośno - z pomocą dziennikarstwa, z pomocą muzyki, z pomocą zjednoczenia setek tysięcy ludzi na całym świecie

- powiedział Jarosław Paholczuk, prezes 1+1 Media i współwłaściciel festiwalu „Atlas”.

- Ukraina robi wszystko, aby zatrzymać wojnę i zatrzymać rozlew krwi. Aby uwolnić miasta od blokad i rozpocząć odbudowę naszego kraju. Organizując ten maraton koncertowy, chcemy jeszcze raz podkreślić, że na Ukrainie nie ma „wojskowej operacji specjalnej”. Na Ukrainie toczy się brutalna niczym nieuzasadniona wojna. Cywilizowany świat musi aktywnie chronić, wspierać i pomagać Ukrainie. Nie wystarczy tylko obserwować wojnę Rosjan z Ukraińcami z zagranicy. W końcu nasz kraj przed Putinem chroni całą Europę. Potrzebujemy strefy zakazu lotów nad Ukrainą – zamkniętego nieba, a także broni. Uratuje to życie wielu niewinnych ludzi. Dlatego przesłanie „#CloseTheSky” i „#NoFlyZoneUA” musi być usłyszane przez cały świat

- skomentował Oleksandr Tkachenko, minister kultury i polityki informacyjnej Ukrainy.

- Rozpętując brutalną wojnę przeciwko Ukrainie, wróg nie spodziewał się takiej reakcji ze strony Ukrainy i świata, a przede wszystkim siły Ukraińców w obronie swojego kraju oraz skali destrukcyjnych sankcji nałożonych przez społeczność międzynarodową. Dzięki systematycznej pracy Ukrainy i niesłabnącemu wsparciu naszych partnerów osiągnęliśmy znaczące rezultaty - Rosja poniosła już ogromne straty gospodarcze i znalazła się w całkowitej izolacji. Nie zatrzymujemy się, idziemy do przodu. Ten maraton koncertowy jest kolejnym sygnałem dla społeczności międzynarodowej: to jest wojna Rosji z całym światem i tylko razem możemy ją wygrać

- stwierdził Dmytro Kuleba, minister spraw zagranicznych Ukrainy.

- Wojna niszczy nasze miasta, ale nigdy nie zniszczy naszej woli i pragnienia życia w wolnym kraju. Opór narodowy zjednoczył Ukraińców i cały demokratyczny świat we wspólnym celu – by wypędzić wszystkich okupantów z naszej ziemi i ochronić niewinnych ludzi. Wojsko, wolontariusze, lekarze, zwykli ludzie, którzy przyjmują pod swój dach uchodźców, którzy maszerują z ukraińskimi flagami po tymczasowo okupowanych miastach, nasi technicy, którzy pracują nawet pod ostrzałem, aby ponownie uruchomić połączenie - wszyscy jesteśmy bohaterami. Ale żeby ostatecznie osiągnąć zwycięstwo, potrzebujemy jeszcze silniejszego wsparcia zachodnich partnerów i całego cywilizowanego świata. A Kyivstar będzie do tego wzywać na wszystkie możliwe sposoby - wspierając takie akcje, jak dzisiejszy koncert połączony ze zbiórką funduszy, współpracując z mediami i naszymi partnerami na całym świecie

- powiedziała Tetiana Lukyniuk, dyrektor do spraw rozwoju produktów na rynku masowym Kyivstar.


Symbolem telewizyjnego maratonu koncertowego, wokół którego zbudowana jest cała komunikacja wizualna wydarzenia, jest słonecznik stworzony przez ukraińskiego malarza Daniela Skripnika.

- Dziś słonecznik symbolizuje całą Ukrainę. Zawarłem w nim osobiste symbole i emocje. Słonecznik jest obserwatorem różnych wydarzeń, które dzieją się wokół. Jest czujnikiem emocji. Wizualizuje wszystkich, którzy zetknęli się z obcym. Słonecznikowi przyszło rosnąć w różnych aspektach, a teraz, w tej najstraszniejszej i najbardziej emocjonalnej sytuacji, otworzył się. Prosi, by cały świat go zauważył, jako tego, który patrzy na Ukrainę i współodczuwa z każdym Ukraińcem. Prosi o światło

- opisuje Daniel Skripnik.


Wydarzenie odbywa się w związku z wciąż trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę.

Dodajmy, że to kolejny koncert charytatywny dla Ukrainy w kanałach TVP. Wcześniej, w niedzielę, 27 lutego br. Telewizja Polska zorganizowała koncert zatytułowany „Solidarni z Ukrainą”. Wystąpili Wiktoria Gabor, Justyna Steczkowska, Izabela Trojanowska, Natasza Urbańska, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Julia Balei, Ryszard Rynkowski, Filip Lato, Tomasz Karolak, Rafał Brzozowski, Sienna Gospel Choir, Feel, Blue Cafe, Pectus, Golden Life i Kombi. W niedzielę, 13 marca br. charytatywną akcję pod tym samym tytułem zorganizowała ponadto telewizja TVS, a wystąpili Małgorzata Piechoczek, Nina Nocoń, Renata Niedbał-Witta „Mona Lisa”, Kamila Drożdż „Milla”, Michalina Starosta, Claudia Chwołka „Fela”, Katarzyna Chwołka, Katarzyna Piowczyk, Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, Valentin Yavorsky, Damian Holecki, Grzegorz Poloczek, Jacek Silski, Krzysztof Koniarek, Mariusz Kalaga, Duo Fenix, Duet Karo i Happy Jędrowski Show (więcej tutaj).

„Save Ukraine - #StopWar” - emisja w niedzielę, 27 marca 2022 roku o godz. 17:30 w kanałach TVP1 i TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...