reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-04-01 - 2023-04-02

6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

dodano: 2022-03-31 11:59 | aktualizacja: 2022-04-01 11:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: Motowizja

Motowizja 6 rajd Memoriał Kuliga Bublewicza Motowizja 360px W weekend 2-3 kwietnia odbędzie się wyjątkowa impreza w kalendarzu rajdowym. Zawodnicy uhonorują pamięć dwóch wybitnych, tragicznie zmarłych rajdowców – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza za sprawą rajdu-memoriału ich pamięci. Dwa finałowe odcinki specjalne będzie można obejrzeć na żywo w kanale Motowizja w niedzielę 3 kwietnia o godz. 12:45.

Motowizja fot. Agencja UMA Agnieszka Wołkowicz
Motowizja Memoriał Copy Agencja UMA Agnieszka Wołkowicz 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to jedne z pierwszych zawodów w polskim kalendarzu rajdowym w trakcie roku. Dla wielu zawodników to forma rozgrzewki przed sezonem, jednak najważniejszym celem jest upamiętnienie dwóch legend polskiego sportu motorowego, które przedwcześnie i w tragiczny sposób od nas odeszły.

W tym roku w Wieliczce pojawi się 41 załóg.
Listę startową otwiera urzędujący mistrz Polski Mikołaj Marczyk, którego w tym roku zobaczymy w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2. Jak zwykle wystartuje też liczne grono reprezentantów Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w osobach między innymi Marka Sudera, Grzegorza Olchawskiego i Piotra Kiepury. Tradycyjnie o zwycięstwo powalczą także „górale” - kierowcy na co dzień jeżdżący w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, jak Waldemar Kluza czy Sebastian Stec.

Na trasę tegorocznego Memoriału składać się będzie dziesięć odcinków specjalnych w Wieliczce i okolicach, rozgrywanych w sobotę i niedzielę. Dwie ostatnie, decydujące próby będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji o 12:45 (03.04.2022). Wojciech Majewski oraz Mariusz Suss zasiądą za mikrofonem, a na mecie kierowców przepytywać będzie Gabriel Borowy.

- Memoriał Kuliga i Bublewicza to naprawdę wspaniałe wydarzenie. Automobilklub Krakowski rok rocznie wkłada mnóstwo serca w jego organizację, dzięki czemu stał się stałym punktem w kalendarzu wielu pasjonatów sportów motorowych. Najważniejsza jest jednak jego idea. Po dziś dzień na trasach odcinków specjalnych można usłyszeć historie o zwycięstwach Janusza Kuliga oraz Mariana Bublewicza. Tego typu inicjatywy pozwalają kultywować ich pamięć i przypominać młodszym pokoleniom o najwybitniejszych przedstawicielach złotej ery polskich rajdów. To ogromny zaszczyt, że Motowizja patronuje temu wydarzeniu

- mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji


Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to jedno z wielu wydarzeń transmitowanych na żywo w Motowizji. Warto więc obserwować ramówkę, a także dołączyć do newslettera, aby być na bieżąco z najważniejszymi premierami – https://motowizja.pl/newsletter.

Plan transmisji - 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza:

3 kwietnia (niedziela)

12:45 OS9/OS10, Motowizja


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...