reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ nie wróci do Hiszpanii

dodano: 2022-04-01 17:51 | aktualizacja: 2022-04-01 21:49
autor: RO | źródło: satcesc.com

Canal+ Hiszpański operator Telefónica odpowiedział firmie Vivendi, że jego platforma telewizyjna Movistar+ nie jest na sprzedaż. Według doniesień amerykańskiej agencji biznesowej Bloomberg, francuska grupa medialna była zainteresowana zawarciem umowy z państwowym operatorem w Hiszpanii. Jednak marka CANAL+ nie wróci do Hiszpanii!

Nienawistna ósemka Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od momentu zakupu w 2014 r. Movistar+ jest jednym z głównych filarów strategii handlowej Telefónica. W rzeczywistości marka CANAL+ zniknęła i doprowadziła do zakończenia pewnej epoki płatnej telewizji w Hiszpanii. CANAL+ jest dziś najbardziej wspominany z nostalgią.

Mimo to plany hiszpańskiego operatora zakładają dalszy rozwój Movistar, zwłaszcza po osiągnięciu porozumienia z DAZN w sprawie transmisji całej hiszpańskiej piłki nożnej przez najbliższe 5 sezonów.

Większościowy udziałowiec Vivendi, miliarder Vincent Bollore, od lat chce zbudować europejskiego rywala dla amerykańskich platform streamingowych. W 2016 r. kupił udziały we włoskiej grupie Mediaset, choć później zrezygnował z projektu. W ubiegłym roku stał się znaczącym akcjonariuszem grupy Prisa, zwiększając swój udział do 9,9%.

Należy pamiętać, że Vivendi jest właścicielem CANAL+ Group z 24 milionami abonentów. Jedna trzecia z nich to Francuzi. Firma dąży do osiągnięcia 30 mln klientów do 2025 roku.
 

Źródło: satcesc.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...