reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Powrót do przeszłości” i tajemnice w maju w History

dodano: 2022-04-24 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W maju br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Na tropie wraków”, „Ostatni król za żelazną kurtyną”, „Największe tajemnice świata” (sezon 3.) i „Powrót do przeszłości”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. wraz z Rossem Kempem widzowie kanału History zejdą na morskie dno z programem „Na tropie wraków”. Cofną się też do momentów w historii, które na zawsze zmieniły losy świata. Widzów poprowadzi Theo Wilson - czekać nas prawdziwy „Powrót do przeszłości”. Lawrence Fishburne przedstawi kolejne „Największe tajemnice świata” (sezon 3.). Widzowie poznają też najnowszą lokalną produkcję History - historię rumuńskiego króla Michała, który przeciwstawił się Adolfowi Hitlerowi - „Ostatni król za żelazną kurtyną”.

Maj 2022 roku w ofercie kanału History:

„Na tropie wraków” („Ross Kemp: Shipwreck Treasure Hunter”)
emisja: w poniedziałki (od 2 maja br.) o 22:00

Do Rossa Kempa dołączą ekspert nurkowania Emily Turton oraz archeolog morski i nurek Mallory Haas. Wspólnie udadzą się na wyprawę w poszukiwaniu wraków morskich w Wielkiej Brytanii. Przedstawią ukryte skarby i opowieści dotyczące historii kraju. By zbadać tajemnice skrywane przez morskie głębiny, zejdą pod wodę w niezwykle niebezpiecznych miejscach. Ross Kemp podejmie się poszukiwań wraków z czasów obu wojen światowych - okrętów wojennych SMS Karlsruhe i SS Tabarka - a także brytyjskiej łodzi podwodnej, parowca Iona II oraz amerykańskiego okrętu z okresu wojny secesyjnej zaginionego w tajemniczych okolicznościach na wodach kanału La Manche.

„Ostatni król za żelazną kurtyną” („The Last King Behind The Iron Curtain”)
emisja: w czwartek, 5 maja br. o 23:00

Jak zapowiada nadawca, nieznana historia dzielnego 23-letniego Michała króla Rumunii, który podczas II wojny światowej, ryzykując życie, przeciwstawił się przywódcy III Rzeszy Adolfowi Hitlerowi, tylko po to, by zostać wydalonym z ojczyzny przez komunistyczne władze narzucone przez Kreml. Program przedstawia fascynującą historię wytwornego, młodego, często samotnego mężczyzny uwikłanego w przewrotną grę Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Był zamieszany w starania Central Intelligence Agency (CIA) zmierzające do zorganizowania w Rumunii zbrojnego ruchu oporu, a na emigracji szpiegowali go agenci Securitate podległej Nicolae Ceausescu, przywódcy Rumunii. Na niezwykłą historię króla Michała złożą się nigdy wcześniej nie publikowany wywiad z królem zarejestrowany w 2003 roku, a także rozmowy z osobami z jego otoczenia oraz członkami rumuńskiej rodziny królewskiej. To wyjątkowa opowieść o trudach i upokorzeniach, jakim król Michał musiał stawić czoło zanim ostatecznie został uznany w swoim kraju.

„Największe tajemnice świata” 3 („History’s Greatest Mysteries” 3)
emisja: w środy (od 11 maja br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, „Największe tajemnice świata” to seria specjalnych odcinków śledczych, które podejmują chyba najbardziej znane tajemnice świata i rzucają wyzwanie wszystkiemu, czego do tej pory się o nich dowiedzieliśmy. Opowiadana i prowadzona przez Laurence'a Fishburne'a seria zagłębia się w szereg najważniejszych historycznie tajemnic ostatnich czasów. W najnowszej serii próbuje odpowiedzieć m.in. na pytanie, co stało się z Bursztynową Komnatą, gdzie jest Święty Graal i na czym polega fenomen nawiedzonego domu w Amityville. Wykorzystując nowe dowody i wcześniej niewykorzystane perspektywy, w tym nigdy wcześniej niewidziane pamiętniki i zaawansowane testy DNA, program „Największe tajemnice świata” odkrywa zupełnie nowe fakty na temat niektórych z najbardziej znanych i zagadkowych rozdziałów historii (więcej tutaj).

„Powrót do przeszłości” („I Was There”)
emisja: w czwartki (od 26 maja br.) o 22:00

Serial prezentuje momenty w historii, momenty, które na dobre (lub złe) zdefiniowały losy świata, i zadaje pytanie: „Jak do nich doszło?”. Gospodarzem programu jest Theo Wilson, który wychował się na opowieściach swojego dziadka, jednego z pilotów 332. Grupy Myśliwskiej, zwanych Tuskagee Airmen. Jak zapowiada nadawca, każdy z 30-minutowych odcinków poprzez bardzo realistyczne, fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń przypomni jedną z takich kluczowych chwil. Wśród nich: zabójstwo Abrahama Lincolna (jego postać przedstawia też serial kanału History „Lincoln”), katastrofa w Czarnobylu, katastrofa sterowca Hindenburg, powódź w Johnstown (najtragiczniejsza w skutkach w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki), „słuszna walka w Selmie” (jak wydarzenia na moście Edmunda Pettisa nazwał John Lewis), bitwa stalingradzka (punkt zwrotny II wojny światowej), egzekucja H.H. Holmesa (mężczyzny z Chicago, którego liczne morderstwa zainicjowały powstanie określenia „seryjny zabójca”) oraz inne. Co tydzień w czwartki (od 26 maja br.) o godzinie 22:00 kanał History zaprezentuje po dwa odcinki programu „Powrót do przeszłości” (więcej tutaj).
 
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...