reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ostateczny koniec Jurnal TV z satelity

dodano: 2022-05-06 17:45 | aktualizacja: 2022-05-06 17:55
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Jurnal TV Mołdawski nadawca Jurnal TV zaprzestał dystrybucji satelitarnej i jest to ostateczna decyzja. Od 1 maja 2022 r. zakończyła się darmowa emisja kanału z satelity Astra 4A (4,8°E) na częstotliwości 12,735 GHz, pol. H (SR: 3600, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK). Kanał był emitowany w jakości HD w kodeku MPEG-4. Razem z nim była stacja JurnalFM.

Jurnal TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zamknięcie przekazu satelitarnego nie ma bezpośredniego wpływu na zasięg Jurnal TV w Mołdawii. Z tej formy dystrybucji korzystały głównie sieci kablowe, które zdążyły przejść na alternatywne źródła dosyłu.

Obecnie programy telewizyjne Jurnal TV można odbierać w sieciach kablowych, IPTV i DVB-T na terytorium Mołdawii. Widzowie spoza tego kraju muszą przejść na streaming na stronie internetowej jurnaltv.md i kanale JurnalTV na YouTube.

Jurnal TV wystartował na początku marca 2010 roku. Początkowo specjalizował się w przekazywaniu informacji i publicystyki. Później ramówka została wzbogacona o seriale, filmy, pogramy dokumentalne i rozrywkowe. Programy Jurnal TV nadawane są po mołdawsku, rumuńsku i rosyjsku. Stacją zarządza spółka Jurnal Trust Media, która w Mołdawii posiada kilka własnych gazet i magazynów. Jest również właścicielem stacji radiowej JurnalFM, która również zakończyła nadawanie satelitarne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...