Iga Świątek w ćwierćfinale WTA 1000 w Rzymie

dodano: 2022-05-12 16:21 | aktualizacja: 2022-05-13 11:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+/satkurier.pl

iga świątek WTA tenis black 360px Bianca Andreescu wraca do formy po dłuższej przerwie, ale czy będzie w stanie przerwać serię 25 zwycięstw z rzędu Igi Świątek? Ćwierćfinały tenisowego turnieju WTA 1000 w Rzymie w piątek, 13 maja. Mecz Igi Świątek z Kanadyjką Biancą Andreescu najwcześniej o godz. 14:30. Transmisje w CANAL+ Sport 2, a mecz Polki dodatkowo w CANAL+ online.

CANAL+
Iga Świątek Bianca Andreescu Canal+ online WTA 1000

Iga Świątek broni tytułu, ponieważ przed rokiem właśnie w Rzymie wygrała swój pierwszy turniej z serii WTA 1000, pokonując w finale Karolinę Pliskovą. W tym roku Polka rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy i pewnego zwycięstwa nad Rumunką Ruse w dwóch setach. W meczu o ćwierćfinał, także w dwóch setach wygrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką. Był to drugi pojedynek obu tenisistek w tym roku i po raz drugi zwycięsko wyszła z niego Polka. Kolejną rywalką Polki będzie Kanadyjka Bianca Andrescu. Transmisje meczów ćwierćfinałowych w piątek, półfinały zostaną rozegrane w sobotę, a finał w niedzielę.