reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Muzyczna Jonica Radio TV ruszyła FTA z 9°E

dodano: 2022-05-21 13:43
autor: RO | źródło: parabola.cz/satkurier.pl

Jonica Radio TV W jednym z włoskich multipleksów dystrybucyjnych na satelicie Eutelsat 9B (9°E) pojawiła się stacja Jonica Radio TV. Jej start przez satelitę należy traktować jako debiut. Przekaz jest prowadzony w trybie Multistream w wiązce punktowej na Włochy (spot beam).

jonicaradio.it
Jonica Radio TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jonica Radio powstała w południowych Włoszech pod koniec lat 80-tych, nadając za pośrednictwem VKV/FM w Kalabrii, Basilicacie i Apulii. Dziś działa jako stacja wielokanałowa, nadająca też w wersji radia na wizji. Transmisje są również prowadzone w Internecie. Stacja jest najczęściej słuchana w swoim regionie. W ofercie największe hity krajowej i międzynarodowej sceny muzycznej.

Wersja telewizyjna Jonica Radio TV pojawiła się na częstotliwości 12,380V w strumieniu 25 (RL Calabria 1). Przekaz jest darmowy (FTA) w kodeku MPEG-4 i rozdzielczości SD (720x576). Dźwięk w formacie MPEG o jakości 128 kbit/s. Do odbioru konieczny jest odbiornik ze wsparciem transmisji wielostrumieniowej. W Polsce dodatkowym utrudnieniem jest wiązka włoska. Jej bardzo słaby sygnał wymusza stosowanie anten o wielkości 3-4 metrów i to bez gwarancji, że odbiór będzie całodobowy. Szczątkowe sygnały z wiązki włoskiej są osiągane z anten około 3 metrów na południu i zachodzie Polski.

Parametry techniczne:
Eutelsat 9B (9°E)
tp. IT8 (12,380 GHz, pol. V, SR: 31400, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK; Stream 25) - wiązka Italy!
Typ transmisji: Multistream - PLS Gold 262140
Kodowanie: brak ( FTA)
 
Przekaz kanału Jonica Radio TV [zap. parabola.cz]


Ze względu na wyjątkowo dużą popularność formatu radia na wizji we Włoszech, Jonica Radio TV powinna dołączyć do transmitowanych darmowo przez satelity Eutelsat Hot Bird 13°E innych projektów, takich jak Radio Italia TV HD, Radio Italia Trend TV HD, RDS Social TV HD, Radio Kiss Kiss TV HD, Radio Zeta TV HD, Radionorba TV HD, Radio Freccia HD i RTL 102.5 TV HD. Wówczas dostępem mogliby cieszyć się użytkownicy platform Sky Italia, Tivusat i oczywiście posiadacze odbiorników FTA w całej Europie.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...