reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wszystko dla mojej matki” w kanale TVP2

dodano: 2022-05-21 14:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Wszystko dla mojej matki” W poniedziałek, 23 maja br. o godz. 23:50 w kanale TVP2 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Wszystko dla mojej matki”. Producentem filmu jest Naima Film, koproducentami są TVP, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, Pomerania Film, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Coloroffon i Dreamsound, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Helena Englert, Jowita Budnik, Magdalena Czerwińska, Małgorzata Buczkowska, Danuta Borsuk, Adam Cywka i Dobromir Dymecki. Film emituje obecnie także Kino Polska.

TVP „Wszystko dla mojej matki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Główna bohaterka filmu „Wszystko dla mojej matki” to 17-letnia Aleksandra (w tej roli Zofia Domalik) z domu dziecka. Ma za sobą trudne dzieciństwo. Nigdy nie zaznała rodzicielskiej miłości. W wieku zaledwie pięciu lat została odebrana matce, znanej sportsmence, która popadła w alkoholizm. Szybko życie nauczyło ją, że o swoje szczęście trzeba walczyć. Dorastająca, zbuntowana dziewczyna za ciągłe ucieczki z domu dziecka trafia w końcu do zakładu poprawczego. Poznaje tu Irenę (Jowita Budnik) i Andrzeja (Adam Cywka), którzy, jak się okazuje, mieszkają w pobliżu jej dawnego domu rodzinnego. Wymusza na nich, by zabrali ją tam na wakacje. Chce poznać bliżej swoją matkę, dowiedzieć się czegoś więcej o niej (więcej tutaj).

„Wszystko dla mojej matki” to dramat obyczajowy. Jego reżyserką i autorką scenariusza jest Małgorzata Imielska, za zdjęcia odpowiadają Tomasz Naumiuk i Wojciech Staroń, za scenografię Katarzyna Filimoniuk, a za montaż Agnieszka Glińska. W obsadzie znaleźli się Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Helena Englert, Jowita Budnik, Magdalena Czerwińska, Małgorzata Buczkowska, Danuta Borsuk, Magdalena Celmer, Katarzyna Wajda, Joanna Połeć, Zuzanna Puławska Edyta Januszewska, Halina Rasiakówka, Adam Cywka i Dobromir Dymecki (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Wszystko dla mojej matki” pojawił się w kinach w piątek, 3 stycznia 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Zofia Domalik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wszystko dla mojej matki”, foto: TVP
Zofia Domalik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wszystko dla mojej matki”, foto: TVP
Zofia Domalik i Malwina Laska w filmie „Wszystko dla mojej matki”, foto: Robert Pałka
Zofia Domalik i Malwina Laska w filmie „Wszystko dla mojej matki”, foto: Robert Pałka
Sukces filmu „Wszystko dla mojej matki” na „Dhaka International Film Festival”, foto: TVP
Sukces filmu „Wszystko dla mojej matki” na „Dhaka International Film Festival”, foto: TVP


„Wszystko dla mojej matki” - emisja w poniedziałek, 23 maja 2022 roku o godz. 23:50 w TVP2. Film ten mogą obecnie oglądać widzowie kanału Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...