reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat wyłączył rosyjskie kanały VGTRK

dodano: 2022-05-24 17:10
autor: RO | źródło: cableman

Rosyjskie kanały W maju br. wiele krajów przyjęło ograniczenia legislacyjne dotyczące dystrybucji publicznych stacji telewizyjnych z Rosji. Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa (VGTRK) znalazła się na liście zakazanych organizacji.

telekarta.tv
Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
23 maja 2022 r. amerykański operator satelitarny Intelsat, będący wieloletnim partnerem rosyjskiej GK Orion, wstrzymał retransmisję wybranych kanałów telewizyjnych VGTRK na satelitach telekomunikacyjnych Intelsat 15 i Horizons 2 z pozycji orbitalnej 85,2°E.

Decyzja jest spowodowana nowym pakietem amerykańskich sankcji przyjętych na początku miesiąca wobec kluczowych mediów z Rosji. Oprócz kanałów VGTRK, zakaz dotyka kanały Pierwyj i NTV. W platformie Telekarta przerwano przekaz tylko niektórych stacji, zwłaszcza Rossija 1 i wszystkich jej wersji oraz Rossija 24.

Grupa firm GK Orion jest operatorem platformy satelitarnej Telekarta w Rosji i jednocześnie dzierżawcą transponderów na wspomnianych satelitach. Obecnie prowadzi prace nad uruchomieniem transmisji zastępczej i ma to nastąpić możliwie szybko. Abonenci zostaną poinformowani o czynnościach związanych z niezbędną rekonfiguracją sprzętu.
 

Nie posiadamy informacji, przez jaki okres będą obowiązywać ograniczenia. Nie można z całą pewnością stwierdzić, czy rozszerzone zostaną na jakiekolwiek inne kanały

- wyjaśnia służba prasowa GK Orion.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...