reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CME przejmuje chorwacki oddział RTL

dodano: 2022-06-01 12:46
autor: RO | źródło: parabola.cz

RTL Hrvatska CME Media Enterprises (CME) ogłosiła, że po uzyskaniu zgody chorwackich organów regulacyjnych zawarła transakcję przejęcia RTL Hrvatska. Spółka CME jest obecnie właścicielem 6 grup medialnych w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej, które posiadają 42 kanały telewizyjne i docierają do 49 mln widzów.

RTL Hrvatska
RTL Hrvatska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Bardzo się cieszymy, że możemy powitać RTL Hrvatska w rodzinie CME. Dzięki temu wzmocnimy naszą obecność na Adriatyku, w regionie o wyjątkowym potencjale wzrostu. Widzowie mogą spodziewać się zwiększonej produkcji lokalnej i ulepszonej oferty cyfrowej. Będziemy nadal pracować z wysoką jakością i pluralistycznym podejściem informacyjnym, oświadczył Didier Stoessel, dyrektor generalny CME na Czechy, Chorwację, Rumunię, Słowację i Słowenię.

Dzięki oczekiwanej współpracy RTL Hrvatska z Chorwacji i Pro Plus ze Słowenii, CME przewiduje szereg synergii operacyjnych w obszarach cyfryzacji i treści. Biorąc pod uwagę te ambicje, nastąpi kilka zmian w strukturach zarządczych i administracyjnych chorwackiej spółki telewizyjnej RTL Hrvatska doo.

Nowym wiceprezesem wykonawczym RTL Hrvatska ds. operacji chorwackich zostaje Tonko Weissmann, związany z firmą od 2005 roku. Zajmował szereg ważnych stanowisk prawniczych i biznesowych, a jego nominacja zapewnia ciągłość i stabilność chorwackiej spółki podczas ważnej fazy przejściowej i napędza dalszy rozwój poprzez lepszą treść i cyfryzację.

Branko Čakarmiš, obecny dyrektor Pro Plus, zostanie prezesem zarządu RTL Hrvatska i dyrektorem generalnym regionu Adriatyku. To ważna osoba w dziedzinie produkcji treści telewizyjnych.

Christoph Mainusch został mianowany na Przewodniczącego Rady Nadzorczej RTL w Chorwacji i pełniąc tę funkcję będzie oferować szerokie doświadczenie w zakresie nadawczym.

W skład grupy RTL w Chorwacji wchodzą bezpłatne stacje telewizyjne RTL Televizija, RTL 2 i RTL Kockica oraz płatne stacje RTL Living, RTL Passion, RTL Crime, RTL Adria i RTL Croatia World, który przeznaczony jest dla Chorwatów mieszkających za granicą. RTL Hrvatska doo zarządza również usługami strumieniowymi Play i Play Premium, kilkoma usługami cyfrowymi oraz wydawnictwem muzycznym RTL Music.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...