reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-03-21 - 2023-03-22

Motowizja pokaże cały Rajd Polski

dodano: 2022-06-01 14:42
autor: Jan Borejko | źródło: Motowizja

78. ORLEN Rajd Polski Tegoroczna, 78. edycja ORLEN Rajdu Polski będzie dostępna dla kibiców jak nigdy wcześniej. Motowizja pokaże wszystkie odcinki specjalne na żywo, a do tego przygotowała wyjątkową ramówkę, związaną z historią jednego z najstarszych rajdów samochodowych na świecie. Na antenie nie zabraknie także podsumowań rywalizacji we wszystkich trzech cyklach, które będą obecne w Mikołajkach – FIA ERC, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

fot. Maciej Niechwiadowicz
Rajd Polski 2021 fot. Maciej Niechwiadowicz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Motowizja pokaże cały Rajd Polski!
W ubiegłym roku, z okazji stulecia Rajdu Polski, Motowizja transmitowała na żywo finałowy odcinek specjalny, który odbył się na kultowej ulicy Karowej w Warszawie. Tym razem kanał sportowo-motoryzacyjny poszedł o krok dalej. Motowizja pokaże na żywo wszystkie czternaście prób tegorocznego Rajdu Polski. Relacje znane z WRC+ to niezwykłe i ogromne przedsięwzięcie: pracuje nad nim ponad 100 osób, a sama transmisja realizowana jest przez ponad 60 kamer, umieszczonych w helikopterach, dronach i samochodach rajdowych.
 

- To wyjątkowa chwila dla Motowizji. Po raz pierwszy na naszej antenie zobaczymy transmisję z całego Rajdu - 3 dni i 14 odcinków specjalnych na żywo. Logistycznie i technologicznie jest to ogromne przedsięwzięcie, które pokaże rajdy samochodowe jako niewątpliwie wizualnie najpiękniejszy sport motorowy w niespotykanej dotąd jakości. Dla kibiców to kilkanaście godzin emocji na żywo, a jednocześnie możliwość podziwiania wspaniałych widoków jednego z najpiękniejszych regionów Mazur. Jestem przekonany, że będzie to święto dla wszystkich fanów rajdów samochodowych, a tych, dla których będzie to pierwsze spotkanie z rajdami, niewątpliwe zobaczymy w przyszłych latach na mazurskich odcinkach specjalnych. Oczywiście kibiców, którzy będą tam w tym roku, zachęcam do obserwowania rajdu na swoich urządzeniach mobilnych, aby widzieć i wiedzieć wszystko z wielu perspektyw na żywo. Wokół Rajdu organizujemy również Tydzień z Rajdem Polski, czyli specjalny cykl programów, poświęconych ponad 100-letniej tradycji tego najbardziej popularnego w Polsce sportu motorowego, w którym możemy się pochwalić ogromnymi sukcesami naszych kierowców. Zapraszam na ORLEN 78. Rajd Polski do Mikołajek i w praktycznie każde miejsce na świecie przed ekran Motowizji

- mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Za komentarz podczas ORLEN 78. Rajdu Polski odpowiadać będą Grzegorz Gac, Gabriel Borowy, Michał Adamiuk oraz Sławomir Szymczak. Grzegorza Gaca kibicom przedstawiać chyba nie trzeba – były pilot Mariana Bublewicza od lat swoim głosem opisuje rajdy, także na antenie Motowizji, gdzie jest komentatorem relacji ze wszystkich rund WRC i ERC. Gabriel Borowy przez kilka lat relacjonował zmagania w serwisie Rajdy24, komentował także rok temu odcinek specjalny na Karowej w Motowizji – teraz będzie opowiadał o wszystkich próbach. Podobnie jak na Karowej towarzyszyć mu będzie Sławomir Szymczak, który od lat związany jest z komentarzem sportów motorowych. Michał Adamiuk to dziennikarz Radia ZET, który od lat zajmuje się rajdami samochodowymi i regularnie donosi radiosłuchaczom o rywalizacji na najważniejszych trasach świata.

Dodatkowo Motowizja będzie miała swoje studio w parku serwisowym w Mikołajkach, którego gośćmi będą zawodnicy i dziennikarze, komentujący na żywo rywalizację na Mazurach. Studio poprowadzi Krzysztof Woźniak, który od lat na antenie Motowizji komentuje najważniejsze serie wyścigowe, a także regularnie przeprowadza wywiady z zawodnikami w padokach rallycrossowych i rajdowych.

W tym roku zapowiadają się wyjątkowo duże emocje. Już wiemy, że w sumie w ORLEN 78. Rajdzie Polski wystartują 104 załogi. 58 z nich zostało zgłoszonych do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy z liderami klasyfikacji generalnej ERC Efrenem Llareną i Nilem Solansem oraz startującym w tym roku w WRC Mikołajem Marczykiem na czele. 22 załogi pojadą w pojazdach historycznych w ramach Motul HRSMP.

Na antenie Motowizji celebracja ORLEN 78. Rajdu Polski rozpocznie się już 6 czerwca.
W ramach Tygodnia Rajdu Polski stacja pokazywać będzie relacje z ubiegłych lat, wyjątkowe dokumenty autorstwa Wojciecha Majewskiego oraz Mistrzowie Motorsportu, a także produkcje z serii Motoikony poświęcone najwybitniejszym postaciom polskiego sportu motorowego i motoryzacji.

Niemalże od razu po zakończeniu tegorocznej edycji, Motowizja podsumuje, to co działo się na mazurskich szutrach. Już w „porajdowy” poniedziałek stacja pokaże relację z rywalizacji w ramach FIA ERC, a w piątek walkę z perspektywy załóg RSMP i HRSMP. We wtorek 21 czerwca Motowizja zaprosi na autorski dokument pokazujący ORLEN 78. Rajd Polski od kulis. Relacje ze zmagań wokół Mikołajek będzie można znaleźć również w magazynie Motorsport Wizja i produkcjach z cyklu Inmotorsport.tv Originals.


Plan transmisji w Motowizji:

10 czerwca (piątek)

18:30 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS1 Mikołajki Arena 1
20:05 Rajd Polski

11 czerwca (sobota)

9:15 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS2 Krzywe 1/ OS3 Wojnasy 1/ OS4 Wieliczki 1
13:40 Rajd Polski 2022
15:00 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS5 Krzywe 2/ OS6 Wojnasy 2/ OS7 Wieliczki 2
17:50 Rajd Polski 2022
19:00 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS8 Mikołajki Arena 2
20:05 Rajd Polski 2022

12 czerwca (niedziela)

7:45 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS9 Mikołajki Max 1
9:45 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS10 Świętajno 1
11:00 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS11 Miłki 1
12:05 Rajd Polski 2022
12:30 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS12 Mikołajki Max 2
14:00 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - OS13 Świętajno 2
15:05 Rajd Polski 2022
16:00 Rajdowe Mistrzostwa Europy - Polska - POWERSTAGE OS14 Miłki 2 Live TV WF 2
17:05 Rajd Polski 2022


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...