reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzień czekolady” w kanale Kino Polska

dodano: 2022-06-18 06:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Dystrybucja Mówi Serwis „Dzień czekolady” W sobotę, 18 czerwca br. o godz. 10:25 w kanale Kino Polska wyemitowany zostanie premierowo polski film „Dzień czekolady”. Producentami filmu są Aura Films, DI Factory, Kijora, Studio Filmowe Rabarbar, Studio Fonograf, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), 3DE i Instytucja Filmowa Silesia Film, wsparcia finansowego udzielili Śląski Fundusz Filmowy i Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Dystrybucja Mówi Serwis. Występują Magdalena Cielecka, Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Zawadzka, Barbara Kurzaj, Wirginia Szmit, Alina Bławut, Anna Grażyna Suchocka, Mala Justyna Yan-Kalińska, Julia Odzimek, Leo Stubbs, Tomasz Kot i Dawid Ogrodnik.

Dystrybucja Mówi Serwis „Dzień czekolady”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dawid (w tej roli Leo Stubbs) obserwuje ze swojego okna, jak do domu obok wprowadza się nowa sąsiadka. Dziewczynka na pierwszy rzut oka wydaje się być jego rówieśniczką. Ma na sobie dziwną spódnicę, która jak się później okaże, jest hawajską spódniczką hula, a ona ma na imię Monika (Julia Odzimek). Z czasem chłopiec dowie się także, że babcia jego nowej koleżanki wyjechała na Hawaje. Dawid z kolei wyznaje Monice, że jego siostra zamieniła się w kota. Wkrótce wychodzi na jaw, że dzieci mają wspólne pragnienie - chcą ocalić wspomnienia o bliskich, którzy od nich odeszli. Dzięki szalonemu Skoczkowi Czasu (Dawid Ogrodnik) przyjaciele przejdą przez wrota starego zegara do miejsca, w którym czasem rządzą zupełnie inne reguły. Sąsiadów połączy przyjaźń, marzenie o cofnięciu czasu oraz sekret o świecie, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i inne niezwykłe postaci.

„Dzień czekolady” to film familijny i przygodowy. Reżyserem filmu jest Jacek Piotr Bławut, autorami scenariusza są Anna Onichimowska i Jacek Piotr Bławut, a za zdjęcia odpowiadał Radosław Ładczuk. W obsadzie znaleźli się Magdalena Cielecka, Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Zawadzka, Barbara Kurzaj, Wirginia Szmit, Alina Bławut, Anna Grażyna Suchocka, Mala Justyna Yan-Kalińska, Julia Odzimek, Leo Stubbs, Tomasz Kot, Tomasz Sobczak, Marek Bukowski, Władysław Grzywna, Witold Dębicki i Dawid Ogrodnik.

Dodajmy, że film „Dzień czekolady” pojawił się w kinach w piątek, 31 maja 2019 roku. Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Katarzyna Kwiatkowska, Leo Stubbs, Julia Odzimek, Witold Dębicki, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot i Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Dzień czekolady”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis
Katarzyna Kwiatkowska, Leo Stubbs, Julia Odzimek, Witold Dębicki, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot i Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Dzień czekolady”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis


„Dzień czekolady” - emisja w sobotę, 18 czerwca 2022 roku o godz. 10:25 w Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...