reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Odlotowe lato w RMF Classic

dodano: 2022-06-23 17:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF Classic „Wakacyjne śniadanie mistrzów” (ZPT - czyli Zestaw Początkującego Turysty”, „Smaczki historyczne” i „Technika na wakacje”), „Polska z nieba”, „Sztuka latania”, „Lotnicze historie zza oceanu”, „Top Gun”, „Wniebowzięci”, „Terminal”, „Mapa lata”, „Biletomat RMF Classic”, „Wakacyjna Akademia Komiksu”, „Kino letnie”, „Letnia scena teatralna”, „Wakacje - atrakcje”, „Księgarnia pod chmurką”, „Niedziela w naturze” („Sezon ogórkowy” i „Pasaż ekologiczny”), „Przebój na drogę” i „Prognoza astronomiczna” - to propozycje, które latem br., w wakacje, swoim słuchaczom poleca RMF Classic (Bauer Media Group).

RMF Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lato 2022 roku w ofercie RMF Classic:

Tego lata tematem wiodącym wakacyjnego programu RMF Classic będą podróże, szczególnie te podniebne. Na słuchaczy czekać też będą specjalne felietony Artura Andrusa, Macieja Korkucia i Ryszarda Tadeusiewicza oraz zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia artystyczne w Polsce.

W letni nastrój RMF Classic wprowadzać będzie słuchaczy już od samego rana. W porannym programie „Wakacyjne śniadanie mistrzów” (7:00-11:00) pojawią się nowe, satyryczne felietony Artura Andrusa „ZPT - czyli Zestaw Początkującego Turysty”, „Smaczki historyczne”, czyli ciekawostki geograficzne i turystyczne Macieja Korkucia zaczerpnięte z dawnych pamiętników i rozpraw naukowych oraz seria Ryszarda Tadeusiewicza „Technika na wakacje” (więcej tutaj).

W pasmie konkursowym (11:00-16:00) słuchacze będą mieli okazję zdobyć albumy fotograficzne „Polska z nieba”, pokazujące najpiękniejsze zakątki naszego kraju z lotu ptaka. W tym programie także pojawi się specjalna seria „Sztuka latania”, przygotowana we współpracy z Aeroklubem Krakowskim, z opowieściami o ludziach, których pasją są samoloty i szybowce, a „Lotnicze historie zza oceanu” przedstawi amerykańska korespondentka rozgłośni - Lidia Krawczuk. Stacja przypomni także najsłynniejsze produkcje filmowe, których tematem było latanie, lotniska i piloci - od kultowego amerykańskiego „Top Gun” (więcej tutaj), przez polski film „Wniebowzięci” aż po amerykański „Terminal”.

W popołudniowym magazynie „Mapa lata” (16:00-20:00) zdobyć będzie można bilety i zaproszenia na imprezy artystyczne w całej Polsce w „Biletomacie RMF Classic” (więcej tutaj).

Pojawi się też „Wakacyjna Akademia Komiksu”, nie zabraknie również informacji o tym, co dzieje się latem w kulturze - serie „Kino letnie” i „Letnia scena teatralna” poświęcone będą zapowiedziom filmowych premier, festiwali i przeglądów teatralnych.

W weekendy pojawią się ciekawostki na temat mniej znanych, ale wartych obejrzenia atrakcji turystycznych w Polsce i na świecie, w programie „Wakacje - atrakcje” (w soboty o godzinie 9:00, w niedziele o godzinie 10:00), czy rekomendacje literackie w programie „Księgarnia pod chmurką” (w soboty o godzinie 13:00). Natomiast magazyn „Niedziela w naturze” (o godzinie 14:00) pełny będzie cykli związanych z przyrodą, m.in. „Sezon ogórkowy” z informacjami dla amatorów warzyw sezonowych oraz „Pasaż ekologiczny” promujący ochronę środowiska.

Przez całe lato słuchacze będą mogli wziąć udział w plebiscycie „Przebój na drogę” (w niedziele o godzinie 18:00), w którym wybiorą „najpiękniejszą muzykę do słuchania w podróży”.

Każdego wieczoru, przez całe wakacje, będzie także można usłyszeć „Prognozę astronomiczną”, czyli zapowiedzi tego co można zaobserwować na nocnym niebie. To cykl tradycyjnie już przygotowywany we współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...