reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Odlotowe lato w RMF Classic

dodano: 2022-06-23 17:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF Classic „Wakacyjne śniadanie mistrzów” (ZPT - czyli Zestaw Początkującego Turysty”, „Smaczki historyczne” i „Technika na wakacje”), „Polska z nieba”, „Sztuka latania”, „Lotnicze historie zza oceanu”, „Top Gun”, „Wniebowzięci”, „Terminal”, „Mapa lata”, „Biletomat RMF Classic”, „Wakacyjna Akademia Komiksu”, „Kino letnie”, „Letnia scena teatralna”, „Wakacje - atrakcje”, „Księgarnia pod chmurką”, „Niedziela w naturze” („Sezon ogórkowy” i „Pasaż ekologiczny”), „Przebój na drogę” i „Prognoza astronomiczna” - to propozycje, które latem br., w wakacje, swoim słuchaczom poleca RMF Classic (Bauer Media Group).

RMF Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lato 2022 roku w ofercie RMF Classic:

Tego lata tematem wiodącym wakacyjnego programu RMF Classic będą podróże, szczególnie te podniebne. Na słuchaczy czekać też będą specjalne felietony Artura Andrusa, Macieja Korkucia i Ryszarda Tadeusiewicza oraz zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia artystyczne w Polsce.

W letni nastrój RMF Classic wprowadzać będzie słuchaczy już od samego rana. W porannym programie „Wakacyjne śniadanie mistrzów” (7:00-11:00) pojawią się nowe, satyryczne felietony Artura Andrusa „ZPT - czyli Zestaw Początkującego Turysty”, „Smaczki historyczne”, czyli ciekawostki geograficzne i turystyczne Macieja Korkucia zaczerpnięte z dawnych pamiętników i rozpraw naukowych oraz seria Ryszarda Tadeusiewicza „Technika na wakacje” (więcej tutaj).

W pasmie konkursowym (11:00-16:00) słuchacze będą mieli okazję zdobyć albumy fotograficzne „Polska z nieba”, pokazujące najpiękniejsze zakątki naszego kraju z lotu ptaka. W tym programie także pojawi się specjalna seria „Sztuka latania”, przygotowana we współpracy z Aeroklubem Krakowskim, z opowieściami o ludziach, których pasją są samoloty i szybowce, a „Lotnicze historie zza oceanu” przedstawi amerykańska korespondentka rozgłośni - Lidia Krawczuk. Stacja przypomni także najsłynniejsze produkcje filmowe, których tematem było latanie, lotniska i piloci - od kultowego amerykańskiego „Top Gun” (więcej tutaj), przez polski film „Wniebowzięci” aż po amerykański „Terminal”.

W popołudniowym magazynie „Mapa lata” (16:00-20:00) zdobyć będzie można bilety i zaproszenia na imprezy artystyczne w całej Polsce w „Biletomacie RMF Classic” (więcej tutaj).

Pojawi się też „Wakacyjna Akademia Komiksu”, nie zabraknie również informacji o tym, co dzieje się latem w kulturze - serie „Kino letnie” i „Letnia scena teatralna” poświęcone będą zapowiedziom filmowych premier, festiwali i przeglądów teatralnych.

W weekendy pojawią się ciekawostki na temat mniej znanych, ale wartych obejrzenia atrakcji turystycznych w Polsce i na świecie, w programie „Wakacje - atrakcje” (w soboty o godzinie 9:00, w niedziele o godzinie 10:00), czy rekomendacje literackie w programie „Księgarnia pod chmurką” (w soboty o godzinie 13:00). Natomiast magazyn „Niedziela w naturze” (o godzinie 14:00) pełny będzie cykli związanych z przyrodą, m.in. „Sezon ogórkowy” z informacjami dla amatorów warzyw sezonowych oraz „Pasaż ekologiczny” promujący ochronę środowiska.

Przez całe lato słuchacze będą mogli wziąć udział w plebiscycie „Przebój na drogę” (w niedziele o godzinie 18:00), w którym wybiorą „najpiękniejszą muzykę do słuchania w podróży”.

Każdego wieczoru, przez całe wakacje, będzie także można usłyszeć „Prognozę astronomiczną”, czyli zapowiedzi tego co można zaobserwować na nocnym niebie. To cykl tradycyjnie już przygotowywany we współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...