reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Gang Rosenthala” w kanale TVP2

dodano: 2022-06-25 11:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Ultra Captum „Gang Rosenthala” polski film 2014 360px.jpg W nocy z soboty na niedzielę, z 25 na 26 czerwca br. o godz. 3:25 w kanale TVP2 wyemitowany zostanie premierowo polsko-amerykańsko-francusko-rumuńsko-włoski film „Gang Rosenthala”. Producentami filmu są Denis Friedman Productions i Mandragora Movies, koproducentem jest Agresywna Banda, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Centrul Național al Cinematografiei i Ministero dei Beni Culturali, a dystrybutorem jest Ultra Captum. Wystąpili Vera Farmiga, Frances Cuka, Laura Cosac, Ioana Chitu, Monica Barladeanu, Marcin Walewski, Anton Lesser, Mark Strong, Harry Lloyd, Anton Lesser, Joe Armstrong, Christian McKay i Tim Plester.

Ultra Captum „Gang Rosenthala”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, ta niewiarygodna historia została oparta na faktach, a bohaterami są towarzysze z żydowskiego ruchu oporu z czasów II wojny światowej. Bukareszt, rok 1959. Należący do wyższych sfer Alice (w tej roli Vera Farmiga), Max (Mark Strong), Dumi (Tim Plester), Razvan (Joe Armstrong) i Iorgu (Christian McKay) napadają na bank, oznajmiając zgromadzonym wokół miejsca przestępstwa świadkom, że kręcą sceny do filmu. Zuchwały skok na Rumuński Bank Narodowy odbija się szerokim echem w całym kraju, to prawdziwy policzek dla komunistycznej władzy. Rabusie zostają aresztowani, osądzeni i skazani na śmierć, mimo bohaterskiej przeszłości. Cała piątka czeka na wykonanie wyroku. W tym czasie skazańcy są nagabywani przez komunistów do zagrania w propagandowym filmie, który ma być rekonstrukcją dokonanego przez nich skoku na bank (więcej tutaj).

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Gang Rosenthala” jest Nae Caranfil, a za zdjęcia odpowiadał Marius Panduru. W obsadzie znaleźli się Vera Farmiga, Frances Cuka, Laura Cosac, Ioana Chitu, Monica Barladeanu, Marcin Walewski, Anton Lesser, Mark Strong, Harry Lloyd, Anton Lesser, Joe Armstrong, Christian McKay i Tim Plester. Film to komediodramat (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Gang Rosenthala” pojawił się w kinach w piątek, 13 marca 2015 roku .

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Vera Farmiga, Harry Lloyd, Mark Strong, Christian McKay, Tim Plester i Joe Armstrong na plakacie promującym kinową emisję filmu „Gang Rosenthala”, foto: Ultra Captum
Vera Farmiga, Harry Lloyd, Mark Strong, Christian McKay, Tim Plester i Joe Armstrong na plakacie promującym kinową emisję filmu „Gang Rosenthala”, foto: Ultra Captum


„Gang Rosenthala” - emisja w nocy z soboty na niedzielę, z 25 na 26 czerwca 2022 roku o godz. 3:25 w TVP2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...