reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Już bez odbioru NTV Mir w Europie

dodano: 2022-08-02 19:55
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Pierwyj RTR Planeta NTV Mir Nieszyfrowany przekaz kanału NTV Mir dla rosyjskojęzycznych odbiorców w Europie został przerwany z satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E). Do zakończenia dystrybucji w multipleksie GlobeCast doszło dzień po wyłączeniu sygnału z satelity Astra 5B (31,5°E) przez transponder SES Astra.

NTV Mir
Program informacyjny Segodnia - NTV Mir


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O zawieszeniu darmowej dystrybucji NTV Mir w Europie zadecydowała wojna Rosji na Ukrainie. Nadawca Gazprom Media od 30 listopada 2016 r. nieprzerwanie oferował swój międzynarodowy program przez satelity Eutelsat Hot Bird. Wcześniej działał w modelu płatnym, a przekaz był szyfrowany i dostępny dla wybranych sieci kablowych przez satelitę Astra 4A (4,8°E).

W związku z sankcjami wprowadzonymi przez Zachód na Rosję i rosyjskie media za agresję militarną tego kraju na Ukrainę i prowadzenie propagandy w swoich mediach, wyłączono szereg rosyjskich kanałów telewizyjnych z popularnego satelity Eutelsat Hot Bird 13°E w Europie. Wyłączono np. nadawany w języku angielskim Russia Today (RT), a także publiczne stacje Pierwyj kanal Europa, RTR Planeta, Rossija 24 i Pobieda TV.

Ograniczenia objęły też inne stacje, które nie emitowały propagandowych informacji, ale miały powiązania z nadawcami, które tym zakazem zostali objęci. Są to kanały Domasznyj, STS International, STS Kids, Perec TV nadawane z Astra 5B (31,5°E) i Karusel dystrybuowany z Eutelsat 9B (9°E).

Ponadto wielu zagranicznych nadawców zawiesiło swoją działalność w Rosji, a platformy satelitarne, sieci kablowe i IPTV musiały wycofać ze swoich ofert takie kanały, jak MTV, Nickelodeon, Paramount, Animal Planet, Discovery, TLC, Eurosport, Cartoon Network czy Disney Channel.

Parametry techniczne NTV Mir: (przekaz wyłączony)
Eutelsat Hot Bird 13E (13,0°E)
tp. 126 (11,034 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: brak ( FTA )


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...