reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Operatorzy SES (Astra) i Intelsat połączą się?

dodano: 2022-08-04 10:22 | aktualizacja: 2022-08-04 19:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: FT/broadbandtvnews

SES Intelsat logo 2 360px Dwaj wielcy operatorzy satelitarni - SES i Intelsat - podobno rozmawiają o możliwej kombinacji - tak twierdzi Financial Times (FT). Według FT, obaj właściciele dużej floty satelitów prowadzą aktywne dyskusje na temat struktury potencjalnej transakcji. Trzeba też stwierdzić, że ostatnio dochodzi do integracji i połączeń wśród operatorów satelitarnych. Przypomnijmy tylko połączenia operatorów Viasat i Inmarsat oraz Eutelsat i OneWeb

SES
SES Astra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator SES został założony jako operator komercyjny Astra w Luksemburgu w 1985 roku - nadal ma swoją siedzibę w Wielkim Księstwie. Intelsat ma również oficjalnie siedzibę w Luksemburgu, chociaż ma swoją komercyjną siedzibę na przedmieściach Waszyngtonu.

Głównym udziałowcem SES jest Luksemburg. Intelsat, po wyjściu z upadłości (z tzw. rozdziału 11), ma teraz jako głównego inwestora monachijską firmę świadczącą usługi finansowe Allianz.

SES i Intelsat były i nadal są w sporze w sprawie podziału płatności FCC jako rekompensaty za częstotliwości pasma C na potrzeby 5G. Być może, połączenie mogłoby zakończyć ten spór.

W swoim raporcie Financial Times twierdzi, że możliwa fuzja SES i Intelsat stworzyłaby grupę o rocznych przychodach około 4 mld dol. 

Dodać należy, że kapitalizacja rynkowa SES wynosi 3,5 mld euro i dług netto 3,6 mld euro, podczas gdy Intelsat wyszedł z bankructwa na początku tego roku z zadłużeniem w wysokości 7 mld dol.

Co ciekawe, informacja o możliwej fuzji pojawia się wraz z publikacją wyników SES za 1. półrocze. Wynika z nich, że w 1. półroczu firma osiągnęła przychody w wysokości 899 mln euro, czyli o 2,8% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Skorygowana EBITDA wyniosła 545 mln euro (+0,1%), a skorygowany zysk netto 168 mln euro (+10,6%). Jednak podstawowe przychody z wideo w 1. półroczu były o 501 mln euro niższe o 7% niż rok wcześniej.


Źródło: www.ft.com  reuters.com  broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...