reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TNT Sat i Canal+ bez oferty od TF1

dodano: 2022-09-02 12:59 | aktualizacja: 2022-09-06 08:18
autor: RO | źródło: telesatellite.com/parabola.cz/TF1

kanały TF1 Group Od 2 września br. francuskie platformy satelitarne Canal+ i TNT Sat, dystrybuowane z satelitów Astra 19,2°E, nie nadają żadnego kanału z grupy TF1. Abonenci zamiast transmisji oglądają planszę informacyjną, z której wynika, że Canal+ nie może zaakceptować nowych warunków handlowych zażądanych przez TF1 Group za dystrybucję bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Z przyczyn od nas niezależnych, transmisja kanałów TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI zostaje przerwana na TNTSAT. Przepraszamy za niedogodności” - czytamy na stronie internetowej platformy TNT Sat ws. wyłączenia oferty kanałowej TF1 Group.

Umowa pomiędzy TF1 i Canal+ wygasła 31 sierpnia 2022 roku i jeżeli nie została zawarta nowa umowa, to Canal+ nie może już nadawać bezpłatnych kanałów TF1. Nadal nie wiadomo, czy TF1 obniży stawki reklamowe po utracie milionów widzów Canal+.

TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI zajmują ogólnokrajowe częstotliwości naziemne, które zostały im przyznane bezpłatnie. TF1 Group korzysta z przywilejów regulacyjnych charakterystycznych dla nadawców darmowych, w tym kanału "numer 1" i możliwości transmitowania wyłącznie najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, oczywiście pod warunkiem, że transmisje będą bezpłatne dla wszystkich.
 

Mamy nadzieję, że szybko zostanie osiągnięte porozumienie, aby przywrócić odbiór naszych kanałów i usług. Nasze kanały i archiwum programów można znaleźć na portalu MYTF1.fr, w aplikacji MYTF1 i kanałach linearnych z nadajników naziemnych (DTT/TNT) oraz we wszystkich innych sieciach dystrybucyjnych

- podało TF1 Group.


Portal telesatellite.com zauważa, że TF1 domaga się teraz wyższych opłat dystrybucyjnych za swoje programy, zwiększonych o ponad 50%. Takiego wzrostu nie chce zaakceptować Canal+, który musiałby przenieść podwyżki na wszystkie oferowane usługi. TF1 w tej sytuacji nie może się czuć komfortowo, gdyż ustąpienie dałoby zielone światło innym operatorom do działania (Free, Orange, SFR itp.), którzy są coraz mniej skłonni płacić za kanały nadawane bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej.

Największy brak kanałów TF1 Group może być odczuwalny dla gospodarstw domowych na odizolowanych terenach, np. w górach, gdzie telewizja jest odbierana tylko przez satelitę. Alternatywą dla tych gospodarstw jest platforma Fransat z satelity Eutelsat 5 West B (5°W), która posiada 100% pokrycia Francji metropolitarnej. Według najnowszych danych regulatora Arcom, 7% francuskich gospodarstw domowych wyposażonych w telewizor odbiera telewizję tylko przez satelitę.
 
Plansza Canal+ o wyłączeniu kanałów TF1 ze swoich ofert operatora 

Źródło: telesatellite.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...