reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ ponownie zwiększa udziały w MultiChoice

dodano: 2022-09-15 12:55
autor: Jan Borejko | źródło: MultiChoice/parabola.cz/central.co.za

Multichoice logo canal plus udzialy RPA 360px.jpg CANAL+ Group ponownie zwiększył swoje udziały w MultiChoice. Francuska firma medialna CANAL+ zwiększyła swój udział w południowoafrykańskiej usłudze płatnej telewizji MultiChoice do 26,26 proc. z 20,12 proc., które nabyła w lipcu tego roku. W środowym wniosku regulacyjnym notowana na JSE spółka MultiChoice poinformowała, że ​​Groupe Canal+ zwiększyła swoje udziały do 26,26 proc.

CANAL+/satkurier.pl
CANAL+ multichoice logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ stopniowo zwiększa swój udział w MultiChoice.
W październiku 2020 r. nabyła 6,5 ​​proc. udziałów w tej południowoafrykańskiej platformie. Posunięcie to ponownie rodzi pytania o ostateczne intencje CANAL+, w szczególności o to, czy planuje złożyć ofertę mniejszościowym udziałowcom MultiChoice. To może być trudne do wykonania, biorąc pod uwagę restrykcje RPA dotyczące zagranicznej własności nadawców.

Gdyby Grupa CANAL+ nabyła 35% lub więcej akcji MultiChoice, spowodowałoby to obowiązkową ofertę skierowaną do akcjonariuszy. Canal+ już wcześniej twierdził, że traktuje udziały w MultiChoice jako inwestycję finansową.

Zgodnie z wymogami § 122 ust. 3 lit. (a) Ustawy o spółkach nr 71 z 2008 r. firma MultiChoice złożyła wymagane powiadomienie w Komisji Regulacyjnej Przejęcia.

 

Źródło: parabola.cz  broadbandtvnews.com  techcentral.co.za

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...