reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

M7 Group włącza nowy kanał EarthxTV (FTA)

dodano: 2022-10-17 17:57
autor: RO | źródło: satkurier.pl

EarthxTV Luksemburska spółka M7 Group zainaugurowała międzynarodową dystrybucję EarthxTV - nowego kanału tematycznego zajmującego się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju środowiska. Kanał będący odpowiednikiem Animal Planet od 17 października br. jest nadawany w wersji niekodowanej (FTA) w wysokiej rozdzielczości (HD) z satelity Astra 3B (23,5°E).

EarthxTV
EarthxTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EarthX to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się edukacją i inspirowaniem ludzi i organizacji do podejmowania działań na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości na całym świecie. W sierpniu br. kanał linearny tej organizacji został uruchomiony z satelity Astra 2G (28,2°E) dla abonentów platformy Sky UK w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Przekaz FTA w wiązce europejskiej pozwolił na odbiór przez posiadaczy indywidualnych zestawów satelitarnych w całej Europie.

W EarthX TV można zobaczyć ekskluzywne programy pozwalające głębiej zrozumieć nasze środowisko. Analizie są poddawane takie tematy, jak dzika przyroda i ochrona przyrody, ekstremalne warunki pogodowe i cuda natury, technologie i innowacje, dom i styl życia, podróże i jedzenie. Kanał nadaje wyłącznie w języku angielskim i jest przeznaczony dla globalnej społeczności wyczulonej na problemy naszej planety.

Luksemburska firma M7 Group (Canal+ Luxembourg) jest operatorem płatnych platform satelitarnych Skylink i freeSAT (Czechy, Słowacja), CanalDigitaal (Holandia), Telesat (francuskojęzyczna Belgia), TV Vlaanderen (flamandzkojęzyczna Belgia), Direct One (Węgry), Focus Sat (Rumunia) i HD Austria (Austria). Spółka świadczy usługi z kilku pozycji orbitalnych w Europie, w tym również oddzielne usługi dystrybucyjne  nadawców.

Co ciekawe, wersja kanału z pojemności M7 Group z pozycji 23,5°E pokrywa się z wersją nadawaną przez tp. Sky UK z pozycji 28,2°E. Oznacza to, że bloki reklamowe przeznaczone dla rynku brytyjskiego będą też docierać na inne europejskie rynki (np. dla Czech i Słowacji za pośrednictwem platformy Skylink czy Holandii przez platformę CanalDigitaal).

Parametry techniczne:
Astra 3B (23,5°E)
tp. 122 (12,129 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)

ID: EarthxTV
PID V: 533 (MPEG-4 / HD)
PID A: 113 (ac3)
PID PCR: 533
SID: 21233
PID PMT: 2733
Provider: M7 Group
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz kanału EarthxTV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...