reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ nie podał liczby abonentów

dodano: 2022-10-24 13:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vivendi/satkurier.pl

CANAL+ canalplus logo nietypowe 360px.jpg Francuski koncern mediowy Vivendi, właściciel Grupy CANAL+, zaniechał podawania w swoich raportach finansowych danych dotyczących liczby abonentów. Wcześniej podobna praktyka została poczyniona wobec CANAL+ Polska. Sprawozdanie Vivendi za trzeci kwartał 2022 roku generalnie jest bardzo lakoniczne w formie i zawiera niewiele informacji - głównie podstawowe wskaźniki finansowe i podsumowanie działań operacyjnych.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak dowiadujemy się z najnowszego raportu Vivendi, przychody Grupy CANAL+ za trzeci kwartał 2022 roku wyniosły 1,419 mld euro, co oznacza spadek o 3,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku. Z tego, 750 mln euro stanowiły przychody wygenerowane z działalności telewizyjnej we Francji kontynentalnej (-3,5 proc.), 582 mln euro na rynkach międzynarodowych (+5,1 proc.) oraz 87 mln euro z działalności wytwórni Studiocanal (-35,9 proc.).
 

- Biznes Grupy CANAL+ jest napędzany bardziej przez działalność międzynarodową. Po przejęciu M7 i SPI International oraz silnym wzroście w Afryce, abonenci spoza Francji stanowią obecnie ponad 60 proc. całkowitej bazy klientów Grupy. Ponadto, zgodnie ze strategią internacjonalizacji, Grupa CANAL+ przekroczyła we wrześniu 25 proc. udział właścicielski w MultiChoice. Studiocanal wciąż się rozwija, a my jesteśmy bardzo dumni z bycia współproducentami filmu „November”, który okazał się wielkim sukcesem, z ponad milionem sprzedanych biletów w zaledwie dwa tygodnie od premiery we Francji - czytamy we wspólnym oświadczeniu Yannicka Bolloré, przewodniczącego rady nadzorczej, i Arnauda de Puyfontaine, prezesa zarządu i dyrektora generalnego Vivendi.

Przypomnijmy, że w trzecim kwartale tego roku Grupa CANAL+ przeniosła się do nowej siedziby w Issy-les-Moulineaux, CANAL+ One. Kompleks ten, po raz pierwszy w historii Grupy CANAL+, łączy w jednym miejscu zespoły France, International i Studiocanal. Jak zapewnia Vivendi, CANAL+ One jest również miejscem bardziej otwartym, bardziej zjednoczonym i bardziej przyjaznym środowisku.
 

- Z nową siedzibą, Grupa CANAL+ jest teraz obecna we Francji w pięciu lokalizacjach o różnych, ale uzupełniających się funkcjach, tworząc w ten sposób kompletny ekosystem - czytamy w komunikacie Vivendi.

Dodajmy też, w trzecim kwartale Grupa CANAL+ podpisała ekskluzywne umowy z Sony Pictures Entertainment i NBCUniversal, zawarła partnerstwo z Rai Com dotyczące relacjonowania Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, przejęła firmę Zacu Entertainment w Rwandzie, nabyła prawa do transmitowania turnieju Premier Padel do 2026 roku dla ponad 60 krajów oraz uruchomiła 31 sierpnia we Francji dwa nowe kanały sportowe CANAL+ Sports 360 i CANAL+ Foot.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...