reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Transmisja mszy św. z Berlina w TVP Polonia

dodano: 2022-10-25 18:11
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

TVP Polonia W niedzielę, 30 października o godz. 13:00 w bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie odprawiona zostanie msza święta w języku polskim, dla Polaków mieszkających w stolicy Niemiec. Nabożeństwo będzie transmitowane na antenie TVP Polonia.

Bazylika św. Jana Chrzciciela w Berlinie, fot. ks. Przemysław Kawecki
Bazylika św. Jana Chrzciciela w Berlinie, fot. ks. Przemysław Kawecki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mszy świętej przewodniczył będzie ks. Przemysław Kawecki SDB, który podkreśla, że okazją do transmisji jest 40-lecie istnienia Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Misja swoją działalnością obejmuje 40 tys. Polaków.
 

– W parafii przy Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie działa wiele grup, w które angażują się wierni. To m.in. Ruch Światło-Życie, Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji, Domowy Kościół, Rodzina Szensztacka, Koło Żywego Różańca, Grupa Oratoryjna, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Życia, Grono Dzieci Maryi – informuje ks. Przemysław Kawecki.

W każdą niedzielę w czterech berlińskich kościołach odprawianych jest sześć mszy świętych w języku polskim, w tym trzy w bazylice św. Jana Chrzciciela.

W Berlinie mieszka ok. 100 tys. Polaków. Dzięki transmisji w TVP Polonia we mszy świętej będą mogli uczestniczyć Polacy na całym świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...