reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-11-28 - 2023-11-29

Wracają skoki narciarskie - najpierw PŚ w Wiśle

dodano: 2022-11-02 21:27 | aktualizacja: 2022-11-03 16:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl/TVN Warner Bros. Discovery

skoki narciarskie Czas zacząć 44. edycję Pucharu Świata w skokach narciarskich. W tym roku sezon zaczyna się kilka tygodni wcześniej, a gospodarzem inauguracyjnych zawodów jest Wisła - transmisje w TVP i Eurosporcie. Dodajmy, że w nadchodzącym sezonie niemal wszystkie konkursy PŚ w skokach narciarskich (poza tymi w Wiśle i Zakopanem - te na antenach TVP oraz Eurosporcie) ponownie zostaną pokazanie na kanale TVN. Stacja ta - po raz pierwszy w historii - pokaże także rywalizację o medale mistrzostw świata.

tvpsport.pl
skoki narciarskie TVP Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobnie jak w ubiegłym sezonie, TVN pokaże większość konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn (od 5 listopada do 19 lutego) oraz - po raz pierwszy w historii - rywalizację panów w trakcie Mistrzostw Świata w Planicy (od 22 lutego do 5 marca) - odpowiednio FIS Ski Jumping World Cup i FIS Nordic World Ski Championships. Konkursy mieszane transmitowane będą na kanale Metro.

Na antenach Eurosportu widzowie zobaczą wszystkie konkursy pokazywane w antenach otwartych, jak również zawody Pucharu Świata rozgrywane w Polsce, piątkowe kwalifikacje, a także większość konkursów kobiet. W Eurosporcie Extra w Playerze dostępne będą wszystkie transmisje z kanałów linearnych, a także - dodatkowo - niedzielne kwalifikacje.
 

- Naszą ambicją jest pokazywanie fascynujących wydarzeń sportowych w najlepszy możliwy sposób. Mamy najbogatszą ofertę sportów zimowych w Polsce, a perłą w koronie naszych zimowych praw są skoki narciarskie. Chcemy, aby sport połączył miliony widzów TVN Warner Bros. Discovery we wspólnym kibicowaniu, dlatego pokażemy niemal wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN, Eurosporcie 1 i w Playerze - powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery w Polsce.

Na antenie TVN oraz w Eurosporcie 1 rywalizację najlepszych skoczków narciarskich świata komentować będzie duet Marek Rudziński i Igor Błachut. Reporterem relacjonującym wydarzenia spod skoczni w obu stacjach będzie Kacper Merk, a podczas wybranych konkursów widzowie TVN zobaczą również Krzysztofa Skórzyńskiego. Osobne będą z kolei studia towarzyszące transmisjom. W TVN poprowadzą je Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, których stałymi gośćmi będą Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Studia Eurosportu prowadzić będą natomiast Paweł Kuwik oraz Michał Korościel, a wśród gości oprócz Magdaleny Pałasz i Jakuba Kota zobaczymy również m.in. Krzysztofa Bieguna i Wojciecha Topora. Podczas zawodów w Wiśle i Zakopanem, a także najważniejszych konkursów, czyli mistrzostw świata i Turnieju Czterech Skoczni studia będą realizowane na miejscu wydarzeń.

W studiach wykorzystywane będą „teleportacje”, które widzowie znają m.in. z turniejów tenisowego Wielkiego Szlema, igrzysk olimpijskich oraz konkursów skoków narciarskich w ubiegłym sezonie. Eksperci w studiu skorzystają z nowego narzędzia do analizowania skoków. Eurosport położy również nacisk na analizę danych historycznych i z trwającego sezonu, dostarczając widzom pełną wiedzę na temat wydarzeń na skoczni.

TVN Warner Bros. Discovery to dom sportów zimowych. Od końca października do początku kwietnia widzowie kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Punktami kulminacyjnymi pasjonującego sezonu będą transmisje z mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, narciarstwie dowolnym i narciarstwie klasycznym.

Puchar Świata w Wiśle

Zmagania na obiekcie im. Adama Małysza będą w tym roku historyczne. Po raz pierwszy rywalizacja w cyklu będzie toczyć się na igielicie, ale z zastosowaniem tradycyjnych torów lodowych.

Skoki w Wiśle zainaugurują sezon po raz piąty. Dla Polaków będzie to pierwszy start w Pucharze Świata pod wodzą Thomasa Thurnbichlera. Austriak zastąpił Michala Doleżala na stanowisku głównego trenera kadry. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni będą walczyć o powrót do wygrywania.

Wśród głównych kandydatów to wygrania Kryształowej Kuli wymienia się broniącego trofeum Ryoyu Kobayashiego, Mariusa Lindvika czy Dawida Kubackiego. Polak przed kilkoma tygodniami wygrał Letnie Grand Prix 2022, a potem został mistrzem kraju.

Liczymy również na Kamila Stocha, któremu wciąż jednej wygranej brakuje do zostania najlepszym polskim skoczkiem pod względem zwycięstw w PŚ. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów ex aequo z Adamem Małyszem.

W kwalifikacjach wystąpi aż 13 Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała. W Wiśle wystąpią również reprezentantki Polski: Nicole Konderla, Kinga Rajda i Sara Tajner.

Reporterzy TVP: Filip Czyszanowski, Patryk Pancewicz, Sebastian Parfjanowicz, Michał Chmielewski, Paweł Baran, eksperci: Mateusz Leleń, Wiktor Pękala


Plan transmisji - Puchar Świata w Wiśle:

4 listopada (piątek)

12:00 Oficjalny trening kobiet

14:00 Kwalifikacje kobiet

16:00 Oficjalny trening mężczyzn, TVP Sport, tvpsport.pl
Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń, studio od 15:50: Sebastian Parfjanowicz

18:15 Kwalifikacje mężczyzn, TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, Eurosport 1, Player
Komentarz: w TVP: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz, studio od 17:55: Michał Chmielewski
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut, studio od 17:30: Paweł Kuwik, Michał Korościel

5 listopada (sobota)

11:00 Seria próbna kobiet

12:00 Pierwsza seria konkursu kobiet, TVP Sport, tvpsport.pl, Eurosport 1, Player
Komentarz: Mateusz Leleń, Wiktor Pękala, studio od 11:45
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut, studio od 11:50: Paweł Kuwik, Michał Korościel

15:00 Seria próbna mężczyzn, TVP Sport, tvpsport.pl, Player
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek, studio od 14:45

16:00 Pierwsza seria konkursu mężczyzn, TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, Eurosport 1, Player
Komentarz: w TVP: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz, studio od 15:45
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut, studio od 15:10: Paweł Kuwik, Michał Korościel

6 listopada (niedziela)

11:00 Kwalifikacje kobiet

12:00 Pierwsza seria konkursu kobiet, TVP Sport, tvpsport.pl, Eurosport 1, Player
Komentarz: w TVP: Mateusz Leleń, Wiktor Pękala, studio od 11:45
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut, studio od 11:50: Paweł Kuwik, Michał Korościel

14:30 Kwalifikacje mężczyzn, TVP Sport, tvpsport.pl, Eurosport 1, Player
Komentarz: w TVP: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz, studio od 14:15
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut, studio od 13:45: Paweł Kuwik, Michał Korościel

16:00 Pierwsza seria konkursowa mężczyzn, TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, Eurosport 1, Player
Komentarz: w TVP: Stanisław Snopek, Przemysław Babiarz, studio od 15:45
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Igor Błachut, studio od 15:30: Paweł Kuwik, Michał Korościel


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...