reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Maciej Glazik szefem redakcji żużlowej Canal+

dodano: 2022-11-16 12:48 | aktualizacja: 2022-11-16 13:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Maciej Glazik CANAL+ Maciej Glazik objął stanowisko szefa redakcji żużlowej CANAL+ Polska. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Majewskiego, który zakończył współpracę z CANAL+. - Zostawiam żużel w telewizji w życiowej formie, z pierwszym w historii żużlowym serialem - poinformował w mediach społecznościowych Marcin Majewski. - Razem z zespołem ruszamy z pracą nad nowymi formatami oraz udoskonaleniem dotychczasowych. Dla redakcji sezon 2023 rozpoczyna się już dziś - przekazał Maciej Glazik.

Grand Prix żużel nSport+ PGE Ekstraliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maciej Glazik współpracuje z CANAL+ Polska od 2014 roku. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację setek transmisji – najważniejszych meczów PGE Ekstraligi, magazynów, turniejów Speedway Grand Prix, finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Gali PGE Ekstraligi. Blisko współpracował również z zespołem dziennikarskim i realizacyjnym podczas wydarzeń na żywo.
 
Maciej Glazik - szef redakcji żużlowej CANAL+ Polska, fot. CANAL+

Jako nowy szef redakcji żużlowej Maciej Glazik będzie zarządzał pracą całego zespołu żużlowego, w tym pełnił nadzór nad pracą redakcji żużlowej od strony merytorycznej.
 

- Maciek kocha żużel i ma ogromne doświadczenie związane z realizacją telewizyjną najważniejszych wydarzeń. Przez lata pracował blisko z całym zespołem, który podobnie jak partnerzy zewnętrzni ceni sobie współpracę z nim przy wielu redakcyjnych projektach. Maciek ma też mnóstwo pomysłów na rozwój działu. Wierzę, że pod jego kierownictwem zespół rozwinie się zarówno pod względem dziennikarskim, jak i sposobu pokazywania żużla - dyscypliny tak kochanej przez Polaków. Liczę również, że zacieśni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi i całym środowiskiem żużlowym - powiedział Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+ Polska.

- Bardzo dziękuje moim przełożonym za zaufanie i powierzenie tej pasjonującej misji. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz zobowiązanie wobec naszych widzów. Razem z zespołem ruszamy z pracą nad nowymi formatami oraz udoskonaleniem dotychczasowych. Dla redakcji sezon 2023 rozpoczyna się już dziś - powiedział Maciej Glazik, szef redakcji żużlowej CANAL+ Polska.

CANAL+ Polska posiada prawa do transmisji najlepszej żużlowej ligi świata – PGE Ekstraligi, jej bezpośredniego zaplecza – eWinner 1. Ligi żużlowej, a od 2022 roku także zmagań w ramach 2. Ligi.

W każdym ligowym tygodniu kibice mogą oglądać na żywo 2 z 4 meczów Ekstraligi na antenie CANAL+ Sport 5, a wszystkie spotkania kolejki za pośrednictwem serwisu CANAL+ online.

Ligowe mecze w CANAL+ relacjonują: Tomasz Dryła, Maciej Noskowicz, Łukasz Benz i Michał Łopaciński. W gronie ekspertów żużlowych CANAL+ goszczą m.in.: Tomasz Gollob, Marek Cieślak i Krzysztof Cegielski.

Oprócz rywalizacji o mistrzostwo PGE Ekstraligi, CANAL+ transmituje również zawody żużlowe z cyklu CANAL+ online Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.

CANAL+ Polska oprócz transmisji produkuje dla kibiców żużla dedykowane programy o tematyce żużlowej. Ligowe zmagania są zapowiadane są co czwartek w programie „Speedway+”. Cała kolejka podsumowywana jest natomiast w niedzielny wieczór w „Magazynie PGE Ekstraligi”.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...