reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Słoń” - film Tongariro Releasing w kinach

dodano: 2022-11-18 00:51 | aktualizacja: 2022-11-18 10:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Tongariro Releasing/satkurier.pl

Tongariro Releasing „Słoń” Od piątku, 18 listopada br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Słoń”. Producentem i dystrybutorem filmu jest Tongariro Releasing, a wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Ewa Skibińska, Ewa Kolasińska, Halina Jabłonowska, Wiktoria Filus, Aleksandra Piotrowska, Bogusław Repelewicz, Ireneusz Pastuszak, Maciej Kosiacki, Tomasz Zaród, Michał Pawlik, Wojciech Skibiński, Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz. Reżyserem i autorem scenariusza jest Kamil Krawczycki, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Sztuk.

Tongariro Releasing „Słoń”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bartek (w tej roli Jan Hrynkiewicz) prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka (Ewa Skibińska) się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid (Paweł Tomaszewski) przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Słoń” jest Kamil Krawczycki, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Sztuk. W obsadzie znaleźli się Ewa Skibińska, Ewa Kolasińska, Halina Jabłonowska, Wiktoria Filus, Aleksandra Piotrowska, Bogusław Repelewicz, Ireneusz Pastuszak, Maciej Kosiacki, Tomasz Zaród, Michał Pawlik, Wojciech Skibiński, Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz. Film trwa 93 minuty (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Słoń”, foto: Tongariro Releasing
Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Słoń”, foto: Tongariro Releasing


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...